Խոցվել է եւս երկու ԱԹՍ, որոնք ընկել են միջդիրքային տարածքում. Արծրուն Հովհաննիսյան 07/15/2020   11:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կրակոցները գնալով քչացել են։ Կեսգիշերից սկսած՝ 12։15-ից սկսած գրեթե լիարժեք դադար է տեղի ունեցել։ Այս մասին քիչ առաջ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ չեն կիրառվել հատկապես մեծ տրամաչափի զենքեր, հրետանային միջոցներ. «Բայց մինչև այդ ժամը որոշակի ակտիվություն, որոշակի կրակոցներ եղել են։ Մեր հակաօդային պաշտպանությունը խոցել է նաև երկու ԱԹՍ, որոնք ընկել են միջդիրքային տարածքում։
Դրանից հետո հանգիստ է, անդորր է։ Այս պահի դրությամբ շարունակվում է այդ վիճակը»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ Արցախյան հատվածում էլ է հանգիստ եղել, որևէ արտառոց բան տեղի չի ունեցել։

Арцрун Ованнисян сообщил об еще двух сбитых азербайджанских БПЛА и расскзал о ситуации на границе 07/15/2020   11:24  |  Лента новостей
Стрельба постепенно пошла на убыль. С 23:15 имело место полное прекращение огня. Об этом на брифинге в среду заявил представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он отметил, что крупнокалиберные виды вооружения и артиллерия не применялись.
“Однако до этого часа наблюдалась определенная активность, была стрельба. Наша противовоздушная оборона сбила еще два беспилотника, которые упали в межпозиционной зоне. После этого наблюдается затишье. В данный момент спокойная ситуация сохраняется”, - сообщил Ованнисян.
Он заявил, то на арцахском участке обстановка спокойная, ничего из ряда вон выходящего не произошло.