Արտաշատի ոստիկանության մոտ բերման են ենթարկվել Արթուր Դանիելյանը, Կոնստատին Տեր-Նակալյանը, Հայկ Մամիջանյանը 07/13/2020 13:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության Արտաշատի բաժնի մոտից բերման են ենթարկվել մի շարք ակտիվիստներ, որոնք այնտեղ էին գնացել ի պաշտպանություն ՎԵՏՕ շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանի։
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի փոխանցմամբ՝ բերման ենթարկվածների մեջ էր «Ադեկվադ» նախաձեռնության անդամներ Արթուր Դանիելյանը, Կոնստաստին Տեր-նակալյան, ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը:
Արթուր Դանիելյանը փորձում էր հեռանալ, սակայն մի քանի ոստիկան նրան բռնեցին եւ հորիզոնական դիրքով տեղափոխեցին ոստիկանության մեքենա։ Կոնստանտին Տեր-Նակալյանի ձեռքերը ոլորելով ևս տեղափոխեցին մեքենա։

Полицейские подвергли приводу Артура Даниеляна, Константина Тер-Накаляна и Айка Мамиджаняна 07/13/2020   13:59  |  Лента новостей
Целый ряд активистов, прибывших к зданию арташатского отдела Полиции Армении, чтобы поддержать руководителя оппозиционного движения “ВЕТО” Нарека Маляна, планировавшего проведение протестного автопробега, были оттуда подвергнуты приводу.
Как передает корреспондент “ФактИнфо”, среди подвергнутых приводу – член ордена “Адеквад” Артур Даниелян, руководитель молодежного крыла Республиканской парти Армении Айк Мамиджанян.
Артур Даниелян пытался уйти, однако несколько полицейских схватили его и в горизонтальном положении перетащили в автомобиль. Там же находился и Константин Тер-Накаляна, которому выкрутили руки. Его тоже усадили в машину.
13:58 20/05/2020  |  Лента новостей17 человек подвергнуты приводу в Ереване за невыполнение требований Полиции