Կովկասի բնության հիմնադրամը Հայաստանին նոր դրամաշնորհ է տրամադրել 07/10/2020 16:07 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը և Կովկասի բնության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Ջորջ Ջակոմինին հեռակա կարգով նոր դրամաշնորհի պայմանագիր են ստորագրել, որը միտված է նոր տիպի կորոնավիրուսի համավարակի պայմաններում Հայաստանին սատարելուն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
Համաձայն պայմանագրի՝ Կովկասի բնության հիմնադրամն, ի լրումն Հայաստանի պահպանվող տարածքներին տրվող օժանդակության, ՀՀ կառավարությանը կտրամադրի ևս կես միլիոն եվրոյի բյուջետային աջակցություն: Դրամաշնորհը հիմնականում կուղղվի «Դիլիջան» ազգային պարկ, «Արփի լիճ» ազգային պարկ, «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց և «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր ՊՈԱԿ-ների ֆինանսավորմանը:
Տեղեկանք
Կովկասի բնության հիմնադրամը (CNF- Caucasus Nature Fund) ավելի քան 10 տարի Հայաստանում աջակցություն է ցուցաբերում բնության հատուկ պահպանվող տարածքներին, համաֆինանսավորում պահպանվող տարածքների ընթացիկ ծախսերը: 10 տարվա ընթացքում հիմնադրամը ավելի քան 5 միլիոն եվրոյի աջակցություն է հատկացրել ՀՀ-ին:

Фонд природы Кавказа предоставил Армении новый грант 07/10/2020 17:09 | Лента новостей
Вице-премьер Армении Тигран Авинян и исполнительный директор Фонда природы Кавказа Джордж Джакомини заочно подписали новый договор о гранте, нацеленном на оказание содействия Армении в условиях пандемии коронавируса нового типа. Об этом сообщили в офисе Тиграна Авиняна.
Согласно договору, Фонд природы Кавказа в дополнение к помощи охраняемым территориям Армении предоставит правительству РА бюджетную помощь еще на полмиллиона евро.
Грант в основном будет направлен на финансирование национального парка “Дилижан”, Национального парка “Озеро Арпи”, государственного заповедника “Хосровский лес” и биосферного комплекса “Зангезур”.
Справка
Фонд природы Кавказа (CNF-Caucasus Nature Fund) более 10 лет оказывает содействие особо охраняемым природным территориям Армении, софинансирует текущие расходы на охраняемые территории. За 10 лет фонд выделил Армении более 5 млн евро.