Կառավարությունն ստացել է «Beeline»-ի 300 աշխատակիցների նամակն ընդդեմ Եսայան եղբայրների, բայց միջամտել չեն պատրաստվում 07/09/2020   20:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունում ստացել են «Beeline»-ի մի քանի հարյուր աշխատակիցների՝ վարչապետին ուղղված նամակը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ վարչապետ մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը՝ նշելով, որ մասնավոր ընկերությունները իրենք պետք է պարզեն իրենց հարաբերությունները։
Հիշեցնենք, որ օրերս «Beeline» ընկերության 300 աշխատակիցներ գրավոր դիմել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և տեղեկացրել, որ դեմ են, որպեսզի «Beeline»-ը վաճառվի Հայկ և Ալեքսանդր Եսայանների «Թիմ» ընկերությանը։ Աշխատակիցները մտավախություն են հայտնել, որ «Beeline»-ը գնելուց հետո Եսայան եղբայրներն աշխատանքի կտեղավորեն «Յուքոմ»-ից հեռացած աշխատակիցներին, ինչի արդյունքում իրենք գործազուրկ կդառնան։
«Իմ տեղեկություններով նամակը ստացել են։ Ընկերություններն այս պահին իմ տեղեկություններով բանակցություններ են վարում, և մենք հույս ունենք, որ գնորդ կազմակերպության կողմից կիրականացվի հնարավորը՝ «Beeline»-ի աշխատակիցների հարցերին լուծում տալու և զանգվածային կրճատումներից խուսափելու համար։ Ամեն դեպքում հաշվի առնելով այն, որ խոսքը գնում է մասնավոր ընկերությունների մասին, նրանք երկուսով պետք է պարզեն իրենց հարաբերությունները և սահմանեն հետագա համագործակցության եզրերը»,-ասաց Մանե Գևորգյանը։
Հիշեցնենք, որ վարչապետի խոսնակի արձագանքը բոլորովին այլ էր, երբ «Յուքոմը» «Վեոն Արմենիա» ընկերությունը գնելու ուղղությամբ քայլեր էր ձեռնարկում, ինչի դեմ կորպորոտիվ ընդվզում սադրեցին Եսայան եղբայրները, որոնց դեմ էլ այսօր բողոքում են «Վեոն Արմենիա» ընկերության՝ «Beeline»-ի աշխատակիցները։
19:02 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն ու ԱՄԷ-ն շահագրգռված են սերտ համագործակցությամբ. վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ԱՄԷ դեսպանի հետ
17:35 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՅուքոմ-ի վերականգնման աշխատանքները կկատարվեն գիշերային ժամերին
16:06 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր մեր զինվոր որդին զորացրվեց եւ վերադառնում է տուն. Փաշինյան
12:02 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ին պատկանող ևս մեկ շենք կօտարվի
11:41 09/07/2020  |  ԿորոնավիրուսՀՀ քաղաքացին կորոնավիրուսից մահանալու մատերիալ չէ. Փաշինյան
11:10 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀԿ-ն հաստատեց, որ վարակը կարող է օդի միջոցով տարածվել. Փաշինյան
09:52 09/07/2020  |  ՄամուլՀԱԿ ներկայացուցիչներն աառաջարկում են վերադառնալ նախագահական համակարգին. Փաշինյանը դեմ է. «Փաստ»
09:23 09/07/2020  |  ՄամուլՀանգստյան օրերին իշխանության ներսում բավականին լուրջ «ռազբորկաներ» են ընթացել. «Փաստ»

В правительстве Армении получили письмо от 300 сотрудников "Beeline", но вмешиваться не собираются 07/10/2020   00:21  |  Лента новостей
В правительстве Армении получили письмо от трех сотен сотрудников компании «Beeline», адресованное премьер-министру Николу Пашиняну. Об этом сообщила "ФактИнфо" пресс-секретарь премьер-министра РА Мане Геворкян, указав, что частные компании должны сами прояснить свои отношения.
Напомним, на днях 300 сотрудников компании "Beeline" письменно обратились к премьер-министру Армении Николу Пашиняну. Авторы письма сообщили, что они выступает против продажи "Beeline" компании "Team" братьев Есаянов.  Сотрудники выразили опасения по поводу того, что  после приобретения компании «Beeline» братья Есаяны устроят на работу сотрудников, уволившихся из "Ucom", в результате чего они останутся безработными.
"По имеющимся у меня информации, письмо получили. Компании, по моим сведениям, в данный момент ведут переговоры, и мы надеемся, что организация-покупатель предпримет все возможное для решения возникших у сотрудников компании «Beeline» вопросов во избежание массовых сокращений. В любом случае, с учетом того, что речь идет о частных компаниях, они вдвоем должны прояснить свои отношения и наметить грани дальнейшего сотрудничества", - сказал Мане Геворкян.
Напомним, что реакция пресс-секретаря премьер-министра была совершенно иной, когда "Ucom" предпринимала шаги по приобретению компании "Веон Армения", против чего корпоративный бунт спровоцировали братья Есаяны, против которых сегодня протестуют сотрудники "Веон Армения"("Beeline").