ԱԺ նախկին պատգամավոր Վանիկ Ասատրյանը կալանավորվել է ընտրակաշառքի գործով 07/07/2020   18:33  |  Քրեական խրոնիկոն
ԱԱԾ-ում քննվող ընտրակաշառքի գործով ԱԺ նախկին պատգամավոր Վանիկ Ասատրյանը կալանավորվել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ԱԱԾ մամուլի ծառայությունից, որտեղից խոստացան մանրամասներ հայտնել ավելի ուշ։
Նշենք, որ ընտրակաշառքի գործը վերաբերում է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից՝ 2017թ ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ ընտրակաշառք բաժանելուն։ Քրեական գործի շրջանակներում մեղադրանք է առաջադրվել Գագիկ Ծառուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38 -154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ ընտրակաշառք տալու համար։

Экс-депутат парламента Армении Ваник Асатрян по делу о подкупе избирателей 07/08/2020 09:25 | Криминальная хроника
Бывший депутат парламента Армении Ваник Асатрян взят под стражу по расследуемому в Службе национальной безопасности делу о подкупе избирателей. Об этом “ФактИнфо” во вторник сообщили в пресс-центре СНБ. В ведомстве пообещали позже обнародовать подробности.
Отметим, что дело о подкупе избирателей касается предполагаемой раздачи партией “Процветающая Армения” предвыборных взяток в ходе выборов 2017 года. В рамках уголовного дела обвинение предъявлено лидеру ППА Гагику Царукяну. Ему инкриминируют часть 2 статьи 38 -154.2 УК РА.