Հայաստանում մեկ օրում կորոնավիրուսից մահացել է 18 մարդ. Ամենաերիտասարդը 34-ամյա կին է 07/08/2020   11:22  |  Կորոնավիրուս
Հուլիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 29820 դեպք, որոնցից 17427-ն` առողջացած, 521-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11708 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 127171 թեստավորում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 535 նոր դեպք և 520 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 68 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 84 (կին), 78 (կին), 34 (կին), 93 (կին), 83 (կին), 39 (կին), 71 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 78 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 54 (կին), 73 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) և 70 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,-հայտնում են ԱԺ-ից։

В Армении от коронавируса скончались две молодые женщины 07/08/2020   11:48  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 18 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина(68 лет), мужчина(71 год), женщина(84 года), женщина(78 лет), женщина(34 года), женщина(93 года), женщина(83 года), женщина(39 лет), мужчина(71 год), мужчина(68 лет), мужчина(78 лет), мужчина(75 лет), мужчина(68 лет), женщина(54 года), мужчина(73 года), мужчина(75 лет), мужчина(82 года), мужчина(70 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
За истекшие сутки зафиксировано 535 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 520 пациентов.
По положению на 8-е июля, в Армении подтверждено 29820 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончался 521 человек, выздоровели 17427 пациентов. Фактически на лечении находятся 11708 пациентов. К этому моменту проведен 127171 тест.