«Դալմա Գարդեն Մոլ»-ում ռումբի ահազանգը կեղծ էր 07/06/2020 16:23 | Արտակարգ պատահարներ
«Դալմա Գարդեն Մոլ» առևտրի կենտրոնում ռումբ չի հայտնաբերվել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց առևտրի կենտրոնի անվտանգության աշխատակիցներից մեկը՝ նշելով, որ ահազանգը կեղծ էր, շուտով առևտրի կենտրոնը կվերաբացվի։
Նա նշեց, որ ոստիկանությունն ու արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցները կատարել են ստուգումներ եւ իրենց հայտնել են, որ կարող են առեւտրի կենտրոնի աշխատակիցներին արդեն ներս հրավիրել, աշխատանքները վերսկսել։
Անվտանգության աշխատակիցները տեղյակ չին, թե որ մարմինը եւ ինչպես է ստացել ահազանգը. Նրանք նշեցին, որ ոստիկանությունից են իրենց հայտնել աշխատակիցներին տարհանելու անհրաժեշտության մասին։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ այսօր ահազանգ էր ստացվել նաեւ Մեգամոլում ռումբի առկայության մասին ,որը ենթադրաբար պետք է պայթեր ժամ 13։ 50։ Բարեբախտաբար որեւէ պայթյուն տեղի չի ունեցել, իսկ տեղազննության արդյունքում էլ որեւէ պայթուցիկ չի հայտնաբերվել։

Звонок о бомбе в ТЦ “Dalma Garden Mall" тоже оказался ложным 07/06/2020   16:50  |  Чрезвычайное просшествие
Бомбы в крупном торговом центре “Dalma Garden Mall" в Ереване не обнаружено. Об этом в беседе с журналистами сообщил один из сотрудников  службы безопасности ТЦ. Он отметил, что звонок был ложным. Уже скоро торговый центр вновь откроется.
Он также проинформировал, что Полиция и сотрудники МЧС Армении проверили помещения и сообщили им, что они могут возобновить работу.
Ранее появилась информация о бомбе в торговом центре "Мегамолл Армения". Сегодня в Национальный центр управления в кризисных ситуациях поступило сообщение о том, что в интернете распространяется информация о бомбах, которые якобы заложены в ТЦ "Мегамолл Армения" между 1-м и 2-м этажами и которые взорвутся в 13:50. К счастью, сигнал оказался ложным; взрывного устройства в ТЦ не обнаружено.
Напомним, несколько дней назад поступил сигнал о бомбе в ТЦ “Yerevаn Mall", который также оказался ложным.