Հայաստանում կորոնավիրուսից մահացածներից ամենաերիտասարդը 56-ամյա տղամարդ է 07/03/2020 11:05 | Կորոնավիրուս
Հուլիսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 27320 դեպք, որոնցից 15484-ն` առողջացած, 469-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11211 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 118102 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 662 նոր դեպք և 448 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 56 (տղամարդ), 74 (կին), 80 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 81 (կին) և 62 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 156 է»,-հայտնում են ԱՆ-ից։

В Армении за прошедшие сутки от коронавируса скончались 10 пациентов 07/03/2020   11:19  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 10 пациентов, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина(56 лет), женщина(74 года), мужчина(80 лет), мужчина(83 года), мужчина(66 лет), мужчина(69 лет), мужчина(61 год), мужчина(82 года), женщина(81 год) и мужчина(62 года). Кроме последнего, у всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также проинформировали, за прошедшие сутки скончались еще трое пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 156.
За истекшие сутки зафиксировано 662 новых случая заражения коронавирусом, выздоровели 448 пациентов.
По положению на 3-е июля, в Армении подтверждено 27320  случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 469 человек, выздоровели 15484 пациента. Фактически на лечении находятся 11211 пациентов. К этому моменту проведено 118102 теста.