Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ 07/03/2020 16:52 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է՝ ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունը:
Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարը զրույցի ընթացքում շնորհավորել է Վալենտինա Մատվիենկոյին հանրաքվեի անցկացման և արդյունքների կապակցությամբ։
Զրուցակիցները խոսել են կորոնավիրուսային համաճարակով պայմանավորված իրավիճակի մասին, քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։

Арарат Мирзоян переговорил по телефону с Валентиной Матвиенко 07/03/2020   17:45  |  Лента новостей
Спикер Национального собрания Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с председателем Совета Федерации Федерального Собрания РФ Валентиной Матвиенко. Об этом сообщает пресс-служба НС Армении.
Глава парламента Армении в ходе беседы поздравил В.Матвиенко с проведением и итогами референдума.
Собеседники коснулись ситуации, обусловленной коронавирусной пандемией, обсудили ряд представляющих взаимный интерес вопросов.
17:39 26/05/2020  |  Лента новостейРоссия оценивает отношения с Арменией как союзнические, они таковыми и являются - Лавров
17:40 26/02/2020  |  ЭкономикаВ Госдуму РФ внесли протокол об отмене временных деклараций при вывозе нефтепродуктов в Армению
16:39 10/02/2020  |  Лента новостейВ парламенте Армении утвердили состав подкомиссии по сотрудничеству с областями РФ