Առնվազն պայթյունավտանգ իրավիճակ չունենք. Արսեն Թորոսյան 07/03/2020   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ-ում բոլոր կորոնավիրուսային հիվանդություն ունեցող քաղաքացիներն ստանում են պատշաճ բուժօգնություն, մեզնից շատ զարգացած երկրներում տեղի չի ունեցել և այդ առումով կառավարության ջանքերն ավելի քան ողջամիտ և տեղին են։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
Ինչ վերաբերում է կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թվերին, որոնք չեն իջնում և ըստ Թորոսյանի, արձանագրվում են հավաքների ժամանակ, կախված է ոչ միայն Կառավարության քայլերից, այլև՝ բոլորի վարքագծից, որ գիտակցված գնանք դրան։
Նրա խոսքով՝ առնվազն պայթյունավտանգ իրավիճակ չունենք և բոլոր կանխատեսումներով պետք է ունենայինք 30 հազարից ավելի դեպք, սակայն այժմ ունեն 27 հազար, ինչը Թորոսյանի կարծիքով, նշանակում է, որ կարողանում են զսպել տարածումը և հունիսի կեսերից սկսված ուղիղ գծի վրա ենք։ Նա նշեց, որ ավելի մեծ հզորություններ ներգրավվելով, ավելի շատ մարդկանց են հասնում օգնության։
14:29 03/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԹորոսյանի ցուցմունքով նոր հանգամանքներ են ի հայտ եկել
22:35 02/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԼավ կլինի վերադառնաք Ձեր «մահացած» քաղաքական ուժի ռեինկառնացիային. Արսեն Թորոսյանը` Նաիրա Զոհրաբյանին

Ситуация с коронавирусом в Армении по крайней мере не взрывоопасная - Торосян 07/03/2020   17:21  |  Коронавирус
Ситуация с коронавирусом нового типа в Армении по крайней мере не взрывоопасная. Об этом заявил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян в беседе с журналистами в пятницу, 3 июля.
Глава Минздрава отметил, что все граждане с коронавирсной инфекцией проходят надлежащее лечение, чего не было во многих более развитых странах. “В этом плане усилия правительства более чем разумны и уместны”, - сказал он.
По его словам, число случаев заражения COVID-19 не сокращается из-за собраний.
Он указал, что сокращения числа зависит не только от шагов правительства, но и от поведения каждого.
По словам главы Минздрава, ситуация в стране не взрывоопасная, и по всем прогнозам, сейчас в стране должно было быть более 30 тысяч случаев заражения, а на деле -  27 тысяч. По мнению Арсена Торосяна, это означает, что в какой-то мере удается сдерживать распространение коронавируса в Армении, а с середины июня – "выйти на прямую".
13:26 03/07/2020  |  Лента новостейССС и Мгер Давидянц подтвердили, что от нас скрыли первый случай заражения коронавирусом - Казинян