ԱԱԾ-ն սպառնացել է դատավոր Վահագն Մելիքյանին 07/03/2020 17:14 | ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի՝ Ազգային անվտանգության ծառայության աղբյուրների փոխանցմամբ, երեկ ԱԱԾ է հրավիրվել Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան նստավայրի դատավոր Վահագն Մելիքյանը։
ԱԱԾ-ում դատավորին ցույց են տվել իր մասնակցությամբ անձնական բնույթի տեսաձայնագրություն և պահանջել բավարարել Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանին կալանավորելու վերաբերյալ ՊԵԿ-ի նոր միջնորդությունը՝ անկախ դատավարական խախտումներից։
«Փաստինֆո»-ն փորձեց մեկնաբանություն ստանալ Միքայել Մինասյանի պաշտպան Միհրան Պողոսյանից, սակայն վերջինս նշեց, թոր կալանքի վերաբերյալ նոր միջնորդության մասին իրեն որևէ բան հայտնի չէ, իսկ ավելի ուշ արդեն չհաջողվեց նորից կապ հաստատել։
Հիշեցնենք, որ վերաքննիչ քրեական դատարանը բեկանել էր Մ.Մինասյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին դատարանի որոշումը, ինչի դեմ վճռաբեկ բողոք է ներկայացվել դատախազության կողմից։

СНБ угрожала судье Ваагну Меликяну 07/03/2020   17:37  |  Лента новостей
Как передают источники “ФактИнфо” в Службе национальной безопасности, накануне в СНБ был вызван судья суда общей юрисдикции Еревана(резиденция административного района Аван) Ваагн Меликян.
В СНБ судье показали видео личного характера с его участием и потребовали удовлетворить новое ходатайство Комитета госдоходов об аресте бывшего посла Армении при Святом престоле Микаела Минасяна вне зависимости от процессуальных нарушений.
ИА “ФактИнфо” обратилось за комментарием к Миграну Погосяну, адвокату Микаела Минасяна, однако, он отметил, что ему ничего не известно о новом ходатайстве об аресте. Позже выйти с ним на связь не удалось.
Напомним, Апелляционный уголовный суд отменил решение суда об избрании в отношении М. Минасяна меры пресечения в виде заключения под стражу. Прокуратура подала на решение кассационную жалобу.