Կորոնավիրուսով 10 հիվանդ է մահացել 07/02/2020   11:11  |  Կորոնավիրուս
Հուլիսի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 26658 դեպք, որոնցից 15036-ն` առողջացած, 459-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11010 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 115765 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 593 նոր դեպք և 473 առողջացած»,-նշում են ԱՆ-ից։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 79 (կին), 68 (կին), 62 (կին), 63 (տղամարդ), 72 (կին) և 78 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Ընդհանուր առմամբ, Հայաստանում կորոնավիրուսով 612 հիվանդ է մահացել, որից 153-ը, ըստ ԱՆ-ի, այլ հիվանդություններից։
10:52 02/07/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսի 593 նոր դեպք է գրանցվել
09:27 02/07/2020  |  Մամուլ«Տա Աստված, կորոնավիրուսը հաղթի». Ինչպե՞ս «հաջողացրեցինք» այսքան ընկնել. «Փաստ»
23:48 01/07/2020  |  Միջազգային լրահոսՀնդկաստանում կորոնավիրուսի զոհերի մարմինները փոսի մեջ են գցել (տեսանյութ)
23:01 01/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեկ հայտնաբերված դեպքերից 431-ը վերաբերվում է մասնավոր տրանսպորտային միջոցներում դիմակ չկրելուն

В Минздраве Армении представили подробности о пациентах с коронавирусом, скончавшихся за минувшие сутки 07/02/2020   11:24  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 6 пациентов, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались 5 женщин(79, 68, 62, 72 и 78 лет) и мужчина в возрасте 63 лет. У всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также проинформировали, за прошедшие сутки скончались еще четверо пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 153.
За истекшие сутки зафиксировано 593 новых случая заражения коронавирусом, выздоровели 473 пациента.
По положению на 2-е июля, в Армении подтверждено 26658  случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 459 человек, выздоровели 15036 пациентов. Фактически на лечении находятся 11010 пациента.