ԲՀԿ-ն և ԼՀԿ-ն դիմել են Արարատ Միրզոյանին՝ ԱԺ քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու նպատակով 07/02/2020   15:39  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների պատգամավորների կողմից ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին է ուղարկվել կորոնավիրուսի դեմ պայքարի արդյունավետությունն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու մասին դիմում։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանի ֆեյսբուքյան էջից։
«Տեղեկացնում ենք, որ քիչ առաջ ՀՀ ԱԺ "Բարգավաճ Հայաստան" և "Լուսավոր Հայաստան" խմբակցությունների պատգամավորների կողմից ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին է ուղարկվել նոր կորոնավիրուսի (COVID-19) տարածումը կանխելու, այդ վիրուսի դեմ պայքարի, համաճարակի հետևանքների մեղմման կամ վերացման ուղղությամբ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և պարետատան իրականացրած միջոցառումների արդյունավետությունը, ինչպես նաև արտակարգ դրության ժամանակահատվածում Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների սահմանափակումների արդյունավետությունն ու իրավաչափությունն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու մասին դիմում։
Ստեղծվող քննիչ հանձնաժողովը կնախագահի "Լուսավոր Հայաստան" խմբակցությունից Արկադի Խաչատրյանը, քննության առարկային և այլ մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ ստորև»,-գրել է Անի Սամսոնյանը։
19:38 30/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր գործողությունները որևէ կերպ օրենքի դաշտից դուրս չեն, ի՞նչ անհանգստանալու մասին կարող է խոսք լինել. Մակունց
20:05 29/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն եւ «Հայրենիք» կուսակցությունները հանդես են եկել հայտարարությամբ
10:07 26/06/2020  |  ՄամուլՈվքեր կլինեն աշխատանքային խմբում եւ ինչու են համագործակցում միայն երեք ուժերով. անցել են պլան Բ-ին. «Ժողովուրդ»
09:58 26/06/2020  |  ՄամուլԲՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Տուգոն արտագաղթում է Եվրոպա. «Իրավունք»
09:24 26/06/2020  |  ՄամուլՆախարարությունն անզո՞ր է․ նախկին պատգամավորի ահազանգն ու «ամենակարող թրթուրները». «Ժողովուրդ»

ППА и "Просвещенная Армения" обратились к спикеру парламента для создания следственной комиссии по коронавирусу 07/02/2020   16:11  |  Комментарий
Депутаты парламентских фракций "Процветающая Армения" и “Просвещенная Армения” направили спикеру Национального собрания РА Арарату Мирзояну обращение о создании следственной комиссии по изучению эффективности мер по борьбе с коронавирусом. Об этом сообщила депутат от фракции “Просвещенная Армения” Ани Самсонян на своей странице в Facebook.
"Сообщаем, что немногим ранее депутаты  фракций "Процветающая Армения" и "Просвещенная Армения" направили спикеру Национального собрания РА Арарату Мирзояну обращение о создании следственной комиссии по изучению эффективности проведенных правительством Республики Армения и комендатурой мероприятий, направленных на предотвращение распространения коронавируса нового типа(COVID-19), борьбу с этим вирусом, смягчение или устранение последствий эпидемии, а также эффективности и правомерности ограничения прав и основных свобод человека в период чрезвычайного положения", - написала Самсонян.
Она сообщила, что формируемую комиссию возглавит депутат от "Просвещенной Армении" Аркадий Хачатрян.