Կորոնավիրուսից մահացած 10 անձանցից ամենաերիտասարդը 43-ամյա տղամարդ է, ամենատարեցը՝ 87-ամյա կին 06/30/2020   11:36  |  Կորոնավիրուս
Հունիսի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 25542 դեպք, որոնցից 14048-ն` առողջացած, 443-ը` մահվան ելքով:
Առողջապահության նախարարությունից  հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10904 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 111844 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 415 նոր դեպք և 751 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 59 (կին), 74 (տղամարդ), 82 (կին), 43 (տղամարդ), 65 (կին), 80 (կին), 74 (կին), 87 (կին), 73 (կին) և 46 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 147 է:
16:52 29/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱԺ աշխատակազմի ղեկավարը սրբագրում է կորոնավիրուսով վարակված և ինքնամեկուսացված պատգամավորների տվյալները

За сутки в Армении от коронавируса скончались 10 человек - Минздрав 06/30/2020   12:56  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались десять пациентов, сообщает Министерство здравоохранения республики.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались семеро женщин (59, 65, 73, 74, 80, 82,  87 лет) и трое мужчин (43, 46 и 74 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также проинформировали, за прошедшие сутки скончались еще четверо пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев  147.
За истекшие сутки зафиксировано 415 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровел 751 пациент.
По положению на утро вторника, 30 июня, в Армении подтверждено 25542 случая заражения коронавирусом. От COVID-19 скончалось 443 человека, выздоровели 14048 пациентов. Фактически на лечении находятся 10904 пациента. Всего проведено 111844 теста.