ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ կանցկացվի տեսակոնֆերանս ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջև 06/29/2020   19:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 29-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի տեսակոնֆերանսը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ։
ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկեցին Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացի միջավայրին առնչվող հարցերի շրջանակը:
Զրույցի ընթացքում պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց հունիսի 30-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ անցկացնել տեսակոնֆերանս Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջև:
18:00 29/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերգեյ Շաքարյանցը նախկինում չի հիշում նման լկտի պահվածք թշնամի երկրի ղեկավարի կողմից
11:21 23/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲացահայտվել է ադրբեջանական քարոզչության հերթական անհաջող փորձը
23:23 19/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի են ունեցել քաղաքական խորհրդատվություններ Հայաստանի և Ղրղզստանի ԱԳ նախարարությունների միջև
20:13 19/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը նամակ է հղել Եվրոպական խորհրդարանի նախագահին՝ Եվրոպական խորհրդարանի 3 պատգամավորների ընդգծված ադրբեջանամետ հայտարարության վերաբերյալ

Достигнута договоренность о проведении видеоконференции между главами МИД Армении и Азербайджана 06/30/2020   00:07  |  Карабахский конфликт
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 29 июня провел видеоконференцию с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым, Стефаном Висконти, Эндрю Шофером, а также с Личным представителем действующего Председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Стороны обсудили круг вопросов, касающихся атмосферы процесса мирного урегулирования Нагорно-Карабахского конфликта.
В ходе беседы была достигнута договоренность 30 июня при посредничестве и участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ провести видеоконференцию между главами МИД Армении и Азербайджана.
22:33 30/01/2020  |  Карабахский конфликтВ МИД Армении представили подробности встречи Мнацаканяна и Мамедъярова
17:32 30/01/2020  |  Карабахский конфликтВ Женеве завершилась встреча глав МИД Армении и Азербайджана
00:19 30/01/2020  |  Карабахский конфликтВстреча глав МИД Армении и Азербайджана продолжится сегодня