Թեստ հանձնելուց ի վեր ինքնամեկուսացել եմ. Ենգիբարյանը հերքում է վարակված լինելով ԱԺ նիստերին մասնակցելու մասին լուրը 06/29/2020   15:30  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Վիկտոր Ենգիբարյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հերքել է այն տեղեկությունը, թե ինքը իմանալով, որ վարակված է կորոնավիրուսով՝ մասնակցել է ԱԺ նիստերին:
«ԶԼՄ ներկայացող մի կայք սուտ մատնություն է տարածել առ այն, թե ես ավելի վաղ եմ իմացել Covid-19-ով վարակված լինելու մասին, քան հայտարարել եմ եւ վարակված լինելով մասնակցել եմ ԱԺ նիստերին:
Ցավոք, մի շարք այլ ԶԼՄ-ներ եւ անհատներ, թույլ տվեք ասել դիտավորյալ, առանց տեղեկատվությունը ստուգելու տարածել են կեղծ լուրը: Աղբյուրին կոչ եմ անում անհապաղ հերքում տարածել, իսկ մյուսներին կոչ եմ անում չտարածել կեղծիք ու առերեւույթ սուտ մատնության հատկանիշներ պարունակող տեղեկատվություն:
ՀԳ: Ինչպես արդեն նշել եմ, առաջին սիմպտոմները ինձ մոտ ի հայտ են եկել հունիսի 22-ի երեկոյան, 23-ին հանձնել եմ թեստ եւ այդ պահից ի վեր ինքնամեկուսացած եմ:

Депутат Виктор Енгибарян опровергает, что участвовал в заседании парламента, зная о заражении Covid-19 06/29/2020   16:40  |  Комментарий
Депутат парламента Армении от правящего блока “Мой шаг” Виктор Енгибарян опроверг информацию о том, что он, зная о том, что заражен коронавирусом, принял участие в заседаниях НС.
“Несколько сайтов, представляющихся СМИ, распространили ложную весть о том, что я, зная об инфицировании Covid-19 раньше, чем заявил, принял участие в заседаниях НС, будучи зараженным. К сожалению, ряд других СМИ и отдельные лица, позвольте сказать, намеренно, без проверки информации, растиражировали ложную информацию. Призываю источник немедленно распространить опровержение, а остальных – воздержаться от распространения ложной и содержащей признаки заведомо ложного доноса информации”, - написал Енгибарян.
Депутат напомнил, что симптомы у него появились 22 июня вечером, а 23-го июня он сдал тест, и с тех пор он находится в самоизоляции.