Այն ուժերը, որոնք փորձում են արհեստական օրակարգ ստեղծել, ունակ չեն որեւէ կերպ իշխանության ծրագրերը խառնելու. Բադասյան 06/26/2020 13:52 | Մեկնաբանություն
Այն պնդումները, որ այս Սահմանադրության փոփոխությունները պետք է ուժի մեջ մտնեն միայն «Սահմանադարական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքի փոփոխությունից հետո, իրականության հետ որեւէ աղերս չունեն։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը:
«-Այն քաղաքական ուժերը, որոնք փորձում են արհեստական օրակարգ ստեղծել, ունակ չեն որեւէ կերպ իշխանության ծրագրերը խառնելու․ դրանք անիմաստ փորձեր են։
-Երեկ Հայաստանի քաղաքական պատմության մեջ գրանցվեց ամենազավեշտալի դեպքերից մեկը․ որոշեցին, որ, եթե «մի փոքր» ձայներ չեն հերիքում, կարելի է «մի փոքր կլորացնել» թիվը, որը վկայում է նաեւ այդ պայքարի մակարդակի մասին։
-Սահմանդրության փոփոխությունները մտել են ուժի մեջ, դադարել է ՍԴ երեք դատավորի լիազորությունը, ինչպես նաեւ Հրայր Թովմասյանի՝ որպես նախագահ պաշտոնավարելու լիազորությունը»:

Пытающиеся создать искусственную повестку силы не способны спутать планы власти – министр юстиции Армении 06/26/2020   14:12  |  Лента новостей
Утверждения, что эти поправки в Конституцию Армении должны вступить в силу только после изменения конституционного закона “О Конституционном суде”, не имеют ничего общего с действительностью. Об этом написал министр юстиции Армени Рустам Бадасян на своей странице в Facebook.
"То, что политические силы, которые создать искусственную повестку, не способны каким-либо образом спутать планы власти: это бессмысленные попытки", - отметил он.
По словам Бадасяна, накануне в истории Армении был зарегистрирован самый забавный случай.
"Решили, что если не хватает «немного» голосов, то можно «немного округлить» число, что свидетельствует также об уровне этой борьбы", - указал министр.
"Поправки в Конституцию вступили в силу. Прекращены полномочия трех судей КС, а также полномочие Грайра Товмасяна в качестве председателя", - написал Бадасян.