«Այս ո՞ւր ենք հասել». Սերժ Սարգսյանն արձագանքել է Հայաստանի մասին Իլհամ Ալիեւի հայտարարությանը 06/26/2020   15:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հասկանո՞ւմ եք զավեշտը` Ադրբեջանի նախագահը խոսում է նույն բառապաշարով, Հայաստանի անկախության նախորդ տարիները բնութագրում է նույն կերպ, ինչ Նիկոլ Փաշինյանն ամբողջ աշխարհի առջեւ ունեցած իր տխրահռչակ ելույթներում` ՄԱԿ-ի ամբիոնից, ԵԽԽՎ լիագումար նիստում եւ հնարավոր բոլոր առիթներով: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակը։
«ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն արձագանքել է Հայաստանի մասին Իլհամ Ալիեւի բարբաջանքին
ՀՀ երրորդ նախագահ, Արցախի հերոս Սերժ Սարգսյանն արձագանքել է Հայաստանի Հանրապետության մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի այսօր հրապարակային հնչեցրած հայտարարությանը.
«Այս ո՞ւր ենք հասել: Ժառանգաբար իշխանության եկած՝ բռնապետական հարեւան երկրի խան Իլհամ Ալիեւը, որին երկու տարի առաջ մեր երկրում իշխանությունը զավթած մեկը համարում է կիրթ, հաճոյախոսություններ շռայլում, այն աստիճանի վստահում, որ ԼՂ բանակցային գործընթացի պատմությունը նախընտրում է նրանից լսել, այսօր ցինիկաբար հայտարարում է, թե Հայաստանի անկախության ամբողջ պատմությունն ամոթի պատմություն է:
Հասկանո՞ւմ եք զավեշտը` Ադրբեջանի նախագահը խոսում է նույն բառապաշարով, Հայաստանի անկախության նախորդ տարիները բնութագրում է նույն կերպ, ինչ Նիկոլ Փաշինյանն ամբողջ աշխարհի առջեւ ունեցած իր տխրահռչակ ելույթներում` ՄԱԿ-ի ամբիոնից, ԵԽԽՎ լիագումար նիստում եւ հնարավոր բոլոր առիթներով:
Բռնապետ Ալիեւը ժողովրդավարության դասեր է տալիս Հայաստանին, անվանարկում բանակն ու մեր փառապանծ բանակի սպաներին ու գեներալներին, խոսում լրագրողների դեմ իրականացվող բռնություններից եւ Հայաստանի գործող իշխանությունների այլ աղաղակող անօրինականություններից ու կոռուպցիայից:
Այն, որ Ալիեւը կարող է իրեն նման բան թույլ տալ, դա զարմանալի չէ, որ Ալիեւն ամբողջ ուժով կարող է ատել Հայոց փառապանծ բանակը` ոչ մեկ անգամ պատերազմում իր երկրի կրած ծանր ու ամոթալի պարտության պատճառով, որ կարող է ատել Հայաստանի երկրորդ եւ երրորդ նախագահներին, բանակի գեներալներին, դա էլ վաղուց նորություն չէ: Նրա նման կեցվածքը միանգամայն սպասելի էր նաեւ սեփական ապաշնորհ ղեկավարումը փառաբանելու մոլուցքով տարված եւ իր պետությունը ի լուր աշխարհի «ամբողջությամբ ձախողված պետություն» անվանող Նիկոլ Փաշինյանի բարբաջանքից հետո:
Ինչ վերաբերում է Իլհամ Ալիեւին, ապա նա շատ լավ գիտի, որ եթե Հայաստանում կոռուպցիայի ու թալանի մասին խոսում են ինքն ու Նիկոլ Փաշինյանը, ապա իր անվան հետ կապվող պանամական փաստաթղթերի ու բանկային հաշիվների, «ադրբեջանական լանդրոմատի», աշխարհի չորս կողմում իր ընտանիքի ձեռք բերած ահռելի չափերի կարողության, եվրոպացի պատգամավորներին կաշառելու եւ բազմաթիվ այլ սկանդալային բացահայտումների մասին գրում եւ խոսում են միջազգային հետաքննող լրագրողները, միջազգային կազմակերպություններն ու հեղինակավոր թերթերը:
Ալիեւի լեզուն երկարել է՝ ներսում մեր ապաշնորհ ու ապազգային վայ-կառավարիչների պատճառով, բայց նա պետք է լավ հիշի, որ սրանք, ինչպես եւ իր ռեժիմը, անցողիկ են, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունն իր հաղթական բանակով եւ հայրենանվեր բազմաթիվ հայ քաջորդիներով միշտ պատրաստ են հերթական շառաչուն ապտակը հասցնելու հոխորտացող ագրեսորին: Եվ չմոռանա նաեւ, որ ոչ հեռու ապագայում, երբ Հայաստանում իշխանության վերադառնան ազգային ու կարող ուժերը, միջազգային հանրությունը կրկին պարտադրելու է նրան` ճանաչելու Արցախի Հանրապետության անկախությունը»։
22:48 19/06/2020Տեղեկացնում եմ, որ ԼՀԿ բոլոր հանդիպումները թափանցիկ են. Մարուքյանը՝ համացանցում տարածված լուրերի մասին
09:24 19/06/2020  |  ՄամուլՍերժ Սարգսյանը Ծառուկյանի հարցով զրուցել է Դոնալդ Տուսկի հետ. «Հրապարակ»
00:39 18/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը մասնակցել է ԵԺԿ Արևելյան գործընկերության տեսակոնֆերանսին
19:30 14/06/2020  |  Վերլուծություններ2020-ի արտակարգ բռնի ամառը
17:39 12/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը Տարոն Մարգարյանի հետ հարգանքի տուրք է մատուցել Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին
14:26 11/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվել է
11:10 28/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհրաժեշտ է հետևություններ անել անցյալի դասերից` չկրկնելու համար նախկին սխալները. Սերժ Սարգսյան

Третий президент Армении Серж Саргсян ответил на вздор Ильхама Алиева об Армении 06/26/2020   17:31  |  Лента новостей
Третий Президент РА, Герой Арцаха Серж Саргсян ответил на публично озвученное сегодня президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым заявление о Республике Армения. Ответ Сержа Саргсяна  приводит офис третьего президента Армении.
«До чего мы докатились?! По наследству пришедший к власти хан соседней диктаторской страны Ильхам Алиев, которого некто, два года назад захвативший в нашей стране власть, считает вежливым, осыпает комплиментами, настолько доверяет, что предпочитает от него узнавать историю переговорного процесса НК, сегодня цинично заявляет, что вся история независимости Армении – история позора. Понимаете, какая это ирония?! Президент Азербайджана говорит теми же словами, характеризует прошлые годы независимости Армении таким же образом, как Никол Пашинян в своих печально известных речах, произнесённых перед всем миром: с трибуны ООН, на пленарном заседании ОБСЕ и по всем возможным поводам.
Диктатор Алиев даёт уроки демократии Армении, порочит армянскую армию, офицеров и генералов нашей славной армии, говорит о насилии против журналистов и о других вопиющих беззакониях и коррупции действующих властей Армении.
То, что Алиев может себе такое позволить, - неудивительно. Что Алиев может всеми силами ненавидеть славную армянскую армию за тяжёлое и постыдное поражение, не раз понесённое в войне его страной; что может ненавидеть второго и третьего президентов Армении, генералов армии – и это давно не новость и было вполне ожидаемо после вздора одержимого манией восхваления собственного бездарного управления Никола Пашиняна, который на весь мир во всеуслышание называет своё государство «полностью провалившимся государством».
Что касается Ильхама Алиева, то он очень хорошо знает, что если о коррупции и грабеже в Армении говорят он и Никол Пашинян, то о связанных с его именем панамских документах и банковских счетах, «азербайджанском ландромате», приобретённом его семьёй во всех четырёх сторонах света огромном имуществе, подкупе европейских депутатов и многочисленных других скандальных разоблачениях говорят и пишут международные журналисты-расследователи и международные организации, авторитетные газеты.
Язык Алиева стал длиннее из-за наших бездарных и антинациональных горе-правителей внутри, но он должен хорошо помнить, что они, как и его режим, преходящи, а Республика Армения с её победоносной армией и многочисленными преданными Отечеству храбрыми сынами всегда готовы влепить очередную звонкую пощёчину надменному агрессору. И пусть он не забывает также, что в недалёком будущем, когда в Армении к власти вернутся национальные и способные силы, международное сообщество вновь принудит его признать независимость Республики Арцах».