Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ստորագրեց ԱԺ կանոնակարգ օրենքում փոփոխություն անելու մասին օրենքը 06/24/2020   01:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունիսի 24-ին ստորագրել է մի շարք օրենքներ:
«Արժեթղթերի շուկայի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին ՀՀ օրենքների փաթեթը, «Հանրաքվեի մասին» սահմանադրական օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին, «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին, «Սահմանադրական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքների փաթեթը, «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին, «Սահմանադրական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին օրենքների փաթեթը:
19:59 23/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը շարունակում է ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորանքներ ստանալ տարբեր երկրների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներից
19:33 23/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանադրական փոփոխությունների թնջուկը. Ասյա Օվանյան
10:37 21/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը մասնագիտական տոնի առթիվ շնորհավորել է բուժաշխատողներին
19:04 19/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանի ՄԻՊ-ի և իրավապաշտպանների հետ
17:55 12/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը ստորագրել է մի շարք օրենքներ
10:24 28/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջին Հանրապետության փորձը, ձեռքբերումները և ձախողումները մեզ դասեր են տալիս. նախագահ Արմեն Սարգսյան
19:58 21/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի շենացման ճանապարհին կարևոր է բոլորիս միասնականությունը. Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ

Президент Армении лишил себя права подписи при принятии изменений в Конституцию 06/24/2020   09:28  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян 24 июня подписал ряд законов. Об этом сообщает пресс-служба президента.
В частности, президент подписал поправки пакет закон РА о внесении изменений и дополнений в закон РА "О рынке ценных бумаг", Налоговый кодекс РА, Уголовно-процессуальный кодек РА, а также пакет законов о внесении дополнений и изменения в закон РА "О референдуме", о внесении дополнений и изменения в конституционный закон "О регламенте Национального собрания", о внесении дополнений в  конституционный закон "О Конституционном суде", о внесении изменений и дополнений в конституционный закон "О регламенте Национального собрания", о внесении изменения и дополнений в конституционный закон "Судебный кодекс Республики Армения", о внесении дополнений и изменения в конституционный закон "О Конституционном суде".
Согласно поправкам, подпись президента больше потребуется при принятии изменений в Конституцию.
Парламент Армении в понедельник на внеочередном заседании принял инициированные группой депутатов правящей фракции "Мой шаг" поправки в Конституцию, которыми прекращаются полномочия действующего председателя КС Грайра Товмасяна. При этом Грайр Товмасян остается судьей КС. Прекращаются также полномочия тех судей КС, которые занимают должность суммарно более 12 лет. Остальные судьи продолжат работу до истечения этого срока. Новый председатель КС должен быть избран сроком на шесть лет после замещения вакансий судей, образовавшихся в свете принятых поправок.
Депутаты проголосовали против отправки проекта на рассмотрение в КС для проверки его соответствия Конституции.