Հայաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 14 մարդ 06/24/2020   11:16  |  Կորոնավիրուս
Հունիսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 21717 դեպք, որոնցից 10797-ն` առողջացած, 386-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10404 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 100400 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 711 նոր դեպք և 653 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 79 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 73 (կին), 68 (տղամար), 62 (կին), 76 (կին), 83 (տղամարդ), 76 (կին), 68 (կին), 83 (տղամարդ), 83 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 130 է»,-հայտնում է ԱՆ-ն։

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 14 человек - Минздрав 06/24/2020   11:27  |  Коронавирус
За прошедшие сутки в Армении от коронавируса нового типа скончались 14 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
Сообщается, что скончались семь женщин в возрасте от 62 лет до 76 лет и семь мужчин в возрасте от 64 лет до 83 лет. “У всех были сопутствующие хронические заболевания”, - говорится в сообщении.
В Минздраве также проинформировали, что накануне скончались еще четверо пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по иным причинам. Всего таких случаев 130.
За истекшие сутки выявлено 711 новых случаев коронавируса, выздоровели 653 пациента.
По данным на 24-е июня, в Армении подтверждено 21717 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончалось 386 человек, излечились 10797 пациентов. Фактически на лечении находятся 10404 пациента. Всего проведено 100400  тестов.