«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունն ապացուցեց, որ պետության սահմանադրական կարգը տապալած անձի կցորդ է». Արթուր Վանեցյան 06/24/2020 14:46 | ԼՐԱՀՈՍ
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունն իր վերջին քայլերով ապացուցեց, որ ոչ թե ընդդիմադիր խմբակցություն է, այլ՝ պետության սահմանադրական կարգը տապալած և իշխանությունն ուզումպացրած անձի կցորդ - «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտարարել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Հիշեցնենք, որ Լուսավոր Հայաստան կուսակցության նախագահն այսօր հայտարարել է, որ չեն միանալու իշխանության նախաձեռնած Սահմանադրական փոփոխությունների սահմանադրականության հարցով ՍԴ դիմելու ԲՀԿ-ի ստորագրահավաքին, թեեւ նշել էր, որ առանց ՍԴ եզրակացության Սահմանադրության մեջ փոփոխություններ կատարելը հակասահմանադրական է։
«Նման զարգացումներից հետո Ազգային Ժողովում «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունն ինձ համար վերանում է լինել որպես ընդդիմադիր ուժ։ Իմ գնահատմամաբ այսօր ԱԺ-ում գործում է մեկ ընդդիմադիր ուժ և դա «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն է»,- հայտարարել է Արթուր Վանեցյանը։

Ванецян назвал партию Марукяна придатком человека, свергнувшего конституционный строй 06/24/2020   15:00  |  Лента новостей
Партия “Просвещенная Армения” своим последним шагом доказала, что она является не оппозиционной фракцией, а придатком человека, свергнувшего конституционный строй государства и узурпировавшего власть, заявил в ответ на вопрос “ФактИнфо” бывший директор Службы национальной безопасности(СНБ) Армении, председатель партии “Родина” Артур Ванецян.
Напомним, председатель партии “Просвещенная Армения” сегодня заявил, что они не присоединятся к инициативе “Процветающей Армении” по сбору подписей для обращения в Конституционный суд по вопросу конституционности инициированных властью поправок в Основной закон, хотя указывалось на антиконституционность внесения изменений в Конституцию без заключения КС.
“После такого развития событий фракция “Просвещенная Армения” в Национальном собрании для меня прекращает существовать как оппозиционная сила. По моей оценке, сегодня в НС действует одна оппозиционная сила, и это -  фракция “Процветающая Армения”", - заявил Артур Ванецян.