Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց 06/23/2020   15:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց։ Դատական հաջորդ նիստը նշանակվել է սեպտեմբերի 29-ին՝ ժամը 14։00-ին։
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը նոր հայցադիմում է ներկայացրել ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի՝ զրպարտության համար:
Հայցի պատճառը քարոզարշավի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններն են առ այն, որ 2,4 մլրդ դոլարով պետք է ավելանա պաշտպանության բյուջեն, որից 1,2 մլրդը պետք է վերադարձվի թալանված գումարը և այդ հայտարարության ժամանակ հնչել է Ռոբերտ Քոչարյանի անունը: Փաստաբան Հայկ Ալումյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել էր , որ խախտվել է Ռոբերտ Քոչարյանի անմեղության կանխավարկածը:Նշենք, որ այս անգամ ներկայացվել է նաև փոխհատուցման պահանջ՝ 2 մլն դրամի չափով
10:58 23/06/2020  |  ՄեկնաբանությունԱյսօր հասել ենք գոնե նրան, որ տանը հոսպիտալացման սպասող հիվանդ չունենք.Փաշինյան
09:58 23/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը նոր որոշում է ստորագրել. գործուղումը երկարացվում է 3 օրով
09:02 23/06/2020  |  ՄամուլՓաշինյանը «շան լափ» է թափել Վահագն Հովակիմյանի գլխին, մի քանի «շերեփ» էլ հասել է Արարատ Միրզոյանի քավորին. «Հրապարակ»

Заседание суда по иску Роберта Кочаряна против Никола Пашиняна перенесли на сентябрь 06/23/2020   15:44  |  Гражданское право
Суд общей юрисдикции Еревана перенес слушания по иску второго президента Армении Роберта Кочаряна против премьер-министра РА Никола Пашиняна отложено. Следующее заседание суда состоится 29 сентября в 14:00.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщило, что Роберт Кочарян подал новый иск против Никола Пашиняна за клевету.
Причиной подачи иска послужило заявление Никола Пашиняна в ходе агиткампании, в частности, о том, что бюджет министерства обороны должен увеличиться на  2,4 млрд. долларов, из которых 1,2 млрд.  – это награбленная сумма, которая должна быть возвращена. И в ходе этого заявления также прозвучало имя Роберта Кочаряна.
Адвокат Айк Алумян в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил, что была нарушена презумпция невиновности Роберта Кочаряна. Отметим, что на сей раз предъявлено также требование о компенсации в размере 2 млн. драмов.
15:04 21/05/2020  |  Судебный репортажСтала известна дата первого заседания суда по иску Кочаряна против Пашиняна