ՊԵԿ-ը հայտնաբերել է մաքսային հսկողությունից թաքցված դեղորայք և բջջային հեռախոսներ 06/23/2020 13:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Պետական եկամուտների կոմիտեի Արևելյան մաքսատուն-վարչության աշխատակիցներն օրերս մաքսային հսկողություն իրականացնելու նպատակով Բագրատաշենի մաքսակետում զննության են ենթարկել Վրաստանից Հայաստան ժամանած ՀՀ քաղաքացու կողմից շահագործվող բեռնատար մեքենան: Այս մասին տեղեկացանք ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Ռենտգեն զննում իրականացնելու ընթացքում պարզվել է, որ մեքենայի սրահում առկա են չհայտարարագրված ապրանքներ: Մասնավորապես՝ բեռնատարի սրահի տեսազննման արդյունքում հանգստյան խցիկում գտնվող պայուսակներից հայտնաբերվել են 3,5 կգ ընդհանուր քաշով դեղորայք, «Iphone 11 PRO» բջջային 4 հեռախոս և 10 ականջակալ:

Армянские таможенники пресекли контрабанду смартфонов и лекарств 06/23/2020   16:04  |  Лента новостей
Гражданин Армении на эксплуатируемом им грузовике пытался контрабандным образом ввезти в страну из Грузии смартфоны и медикаменты, сообщает пресс-служба Комитета госдоходов Армении.
Сообщается, что сотрудники Восточного таможенного управления на днях на Баграташенском таможенном пункте досмотрели грузовик, на которой гражданин Армении въехал из Грузии в Армению.
В ходе рентгеновского досмотра выяснилось, что в салоне машины есть незадекларированные товары, в частности, при осмотре спального отсека была обнаружена сумка с лекарствами общим весом 3,5 кг, четырьмя мобильными телефонами "Iphone 11 PRO" и 10-ю наушниками.