Հունիսի 22-ին դադարեցվում է Հայաստան մեկնել ցանկացող քաղաքացիների առցանց ցուցակագրումը. Դեսպանատուն 06/22/2020 17:06 | ԼՐԱՀՈՍ
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատնից հայտնում են, որ հաշվի առնելով Հայաստան մեկնելու համար գրանցված քաղաքացիների մեծաթիվ լինելու հանգամանքը (ավելի քան 25 հազ․ քաղաքացի), ս/թ․ հունիսի 22-ին դեսպանության կողմից դադարեցվում է առցանց տարբերակով քաղաքացիների ցուցակագրումը։
Ինչպես նշել ենք նախորդ հաղորդագրության մեջ, համաճարակով պայմանավորված իրավիճակում, ցավոք, իրատեսական չի դիտվում ապահովելու բոլոր ցանկացողների վերադարձը չարտերային չվերթներով։
Առաջիկայում՝ մինչև կանոնավոր ուղևորափոխադրումների վերսկսումը, դեսպանության կողմից կշարունակվեն չարտերային չվերթների կազմակերպման շուրջ աշխատանքներն՝ ուղղված հաշվառված քաղաքացիների՝ հայրենիք վերադարձի ապահովմանը։
Մինչդեռ, ելնելով դեսպանությունում գրանցված, սակայն չվերթներից հրաժարվող քաղաքացիների մեծաթիվ լինելու հանգամանքից, ինչպես նաև հաստատումից հետո չվերթներին չներկայանալու փորձից, այս ուղղությամբ ևս նոր քայլեր կմշակվեն։

Посольство Армении в России прекращает онлайн-регистрацию граждан, желающих вернуться на родину 06/22/2020   17:30  |  Информационная платформа
Посольство Армении в России сообщила о прекращении с 22-го июня онлайн-регистрации граждан, желающих вернуться на родину ввиду большого числа зарегистрировавшихся граждан (более 25 тыс. человек).
"В ситуации, обусловленной пандемией, к сожалению, не представляется целесообразным обеспечение возвращения на родину чартерными рейсами всех желающих", -указывается в сообщении, опубликованном на странице посольства Армении в РФ в Facebook.
Отмечается, что в ближайшем будущем до возобновления регулярных пассажироперевозок посольство продолжит работу по организации чартерных рейсов для обеспечения отправки зарегистрировавшихся граждан на родину
"Между тем, с учетом большого числа зарегистрировавшихся, но отказавшихся от перелетов лиц, а также опыта неявки после подтверждения рейсов, в этом направлении также будут проработаны новые шаги", - говорится в сообщении.