Կորոնավիրուսով 7 հիվանդ է մահացել 06/18/2020   11:08  |  Կորոնավիրուս
Հունիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 18698 դեպք, որոնցից 7560-ն` առողջացած, 309-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10728 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 89992 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 665 նոր դեպք և 746 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 62 (տղամարդ), 65 (կին), 70 (տղամարդ), 79 (կին), 64 (կին), 85 (տղամարդ) և 76 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 101 է:

За минувшие сутки в Армении от COVID-19 скончались 7 человек 06/18/2020   11:21  |  Коронавирус
За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 7 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались четверо женщин (в возрасте 64, 65, 76 и 79 лет) и трое мужчин (62, 70 и 85 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в Минздраве.
В Минздраве также проинформировали, что накануне скончались еще двое пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Количество таких случаев 101.
За истекшие сутки в Армении коронавирус подтвердился у 665 человек, выздоровели 746  пациентов.
По положению на утро понедельника, 18 июня, в Армении выявлено 18698   случая заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 302 пациента, излечились 7560 человек. Фактически на лечении в данный момент находятся 10728 пациентов. Всего проведено 89992 теста.