Գագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի հարցը կքննարկվի այսօր՝ ժամը 19։00-ին 06/17/2020   12:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միջնորդության քննության վերաբերյալ դատական նիստը նշանակվել է այսօր՝ ժամը 19։00-ին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ փաստաբան Էմին Խաչատրյանից։
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել ենք՝ Գագիկ Ծառուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ ընտրակաշառք տալու համար։ Վարույթն իրականացնող մարմինը Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միրջնորդություն է ներկայացրել դատարան, որը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանին։ Նշենք, որ Ռոբերտ Պապոյանը Շենգավիթի նստավայրի դատավորներից է, նրա վարկանիշը հունիսի 17-ի դրությամբ՝ 13 միավոր է։
12:24 17/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲարգավաճ Հայաստանը խմբակցության ղեկավար փոխելու հարց չի քննարկում. Տոնոյան
11:32 17/06/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԳագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի հարցը կքննի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանը

Суд в Ереване рассмотрит ходатайство об аресте Гагика Царукяна сегодня вечером 06/17/2020   13:12  |  Лента новостей
Заседание суда по рассмотрению ходатайства об избрании в отношении лидера партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна меры пресечения в виде заключения под стражу назначено на 17-е июня 19:00. Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат Эмин Хачатрян.
Ранее агентство сообщило, что Гагику Царукяну предъявлено обвинение по признакам части 2 статьи 154.2 УК РА - за дачу взяток избирателям. Орган, осуществляющий производство, обратился в суд с ходатайством об аресте Гагика Царукяна. Ходатайство  поступило на рассмотрение к судье суда общей юрисдикции Еревана Роберту Папояну. Рейтинг Роберта Папояна, по данным на 17-е июня, составляет 13 баллов.