Ներողություն եմ խնդրում տուժած իմ բոլոր նախկին գործընկերներից. Այսօր կդիմեմ ոստիկանություն. «Իմ քայլի» պատգամավոր 06/17/2020 10:15 | Մեկնաբանություն
Երեկ երեկոյան ԱԱԾ շենքի մոտ ոստիկանության գործողությունների ընթացքում, հրմշտոցի հետեւանքով տուժեցին լրագրողները, խոչընդոտվեց լրագրողների մասնագիտական աշխատանքն, ինչն անթույլատրելի է, չնայած որեւէ դիտավորություն կամ հատուկ լրագրողների դեմ ուղղված գործողություն առկա չէր։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Ներողություն եմ խնդրում տուժած իմ բոլոր նախկին գործընկերներից եւ ակնկալում եմ ըմբռնում, քանի որ համավարակով պայմանավորված Արտակարգ դրության այս օրերին եւ' լրագրողները, եւ' ոստիկանությունն իրենց ծառայությունն իրականացնում են խիստ լարված պայմաններում` վտանգելով առողջությունն ու կյանքը։
Այսօր կդիմեմ Ոստիկանություն` պարզելու բոլոր մանրամասները եւ ծառայողական քննություն անցկացնելու անհրաժեշտությունը։
Ոստիկանությանը հորդորում եմ ցանկացած իրավիճակում, անգամ ամենալարված պայմաններում չխոչընդոտել լրագրողների գործունեությունը, ավելին` պայմաններ ստեղծել լրագրողական ծառայությունն անվտանգ իրականացնելու համար։

Прошу прощения у всех своих пострадавших экс-коллег: депутат от правящего блока обратится в Полицию в связи с вчерашним инцидентом 06/17/2020   10:38  |  Комментарий
Накануне вечером в ходе предпринятых Полицией действий у здания Службы национальной безопасности Армении  в давке пострадали журналисты, их профессиональная деятельность была затруднена, что недопустимо, хотя какого-либо умысла или действий, направленных специально против журналистов, не было. Об этом написала на своей странице в Facebook депутат от фракции «Мой шаг» Гаяне Абрамян.
Она извинилась перед всеми своими бывшими коллегами, которые пострадали в ходе инцидента, и рассчитывает на понимание, поскольку, как указала депутат, в условиях введенного из-за пандемии коронавируса режима чрезвычайного положения как журналисты, так Полиция осуществляют свою службу в крайне напряженной ситуации, подвергая опасности здоровье и жизнь.
"Сегодня я обращусь в Полицию для выяснения все подробностей и необходимости проведения служебного расследования", - написала она.
Она призвала Полицию в любой ситуации, даже в самых напряженных условиях, не препятствовать деятельности журналистов.
Более того, депутат призвала их создать условия для безопасного осуществления журналистами своей деятельности.