Այս պահին քննիչն Աժ-ում է ու սպառնում է կոտրել Նաիրա Զոհրաբյանի աշխատասենյակի դուռը 06/16/2020 09:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Քննիչն այս պահին ԱԺ-ում է ու պատրաստվում է խուզարկություն կատարել ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի աշխատասենյակում:Այս մասին հայտնել է ինքը` Նաիրա Զոհրաբյանը:
քիչ առաջ ինձ զանգահարեցին Կենտրոնի Քննչական բաժնից, ոմն քննիչ, կներեք, անուն ազգանունը չեմ հիշում և ասեց, որ հենց այս պահին ինքը գտնվում է Ազգային ժողովի իմ աշխատասենյակի դիմաց և ունեն որոշում ՝ իմ աշխատասենյակում խուզարկում անցկացնելու։ Նշեցի, որ այս պահին ես դեռ տանն եմ և ԱԺ հասնելու համար ինձ որոշակի ժամանակ է պետք, վերջինս պատասխանեց, որ եթե քիչ անց դուռը չբացվի, ապա իրենք ստիպված կլինեն դուռը ջարդելու, հիմա ես շտապում եմ ԱԺ։
Հրավիրում եմ բոլոր լրատվամիջոցների և միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունների ուշադրությունը տեղի ունեցող բացարձակ բեսպրեդելի վրա։

“Это уже сумасшествие": Наира Зограбян сообщила о готовящемся обыске в ее кабинете 06/16/2020   09:44  |  Лента новостей
Следователь прибыл в парламент для проведения обыска в кабинете депутата от фракции "Процветающая Армения" Наиры Зограбян. Об этом сообщила сама Зограбян на своей странице в Facebook.
Она сообщила, что ей позвонил следователь, который заявил, что находится перед дверью ее кабинета и должен произвести там обыск, и у него имеется на это ордер.
"Я сообщила, что нахожусь дома и мне нужно время, чтобы доехать до парламента. Он заявил, что если немногим спустя дверь не откроют, то будут вынуждены выломать ее. Сейчас я спешу туда", - рассказала депутат.
Наира Зограбян  назвала происходящее беспределом и обратила внимание международных организаций и СМИ.