Ֆեյքերով, ֆեյսբուքով երկիր չես կարող ղեկավարել. Ծառուկյան 06/16/2020 12:25 | ԼՐԱՀՈՍ
Այս ամենը սկսվել է հունիսի 5-ին, երբ կազմակերպեցինք քաղխորհրդի նիստ, որի ժամանակ լիարժեք ներկայացրեցինք այն, ինչ կա։ Այս մասին խորհրդարանում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։
«Ոչ թե մեր ժողովրդին ներկայացնում ենք ֆեյսբուքերով, ֆեյքերով, ՊՈԱԿ-ի 500 աշխատող, որ պետական գումար է ստանում։ Խնդրում եմ, որ խորհրդարանը լիարժեք քայլ կատարի իրական կյանք, ոչ թե ֆեյսբուքով, ֆեյքերով։ Խոստումները տրված են երկու տարի, ժողովուրդը լսեց, լսում էր և բոլորը սուտ։
Արածը քանդվել է, ձախողվել է։ Փաշինյանը, որ հրավիրել է, ստորագրել եմ հուշագիրը, ցանկացել եմ բոլոր հարցերով աջակցել, բայց ֆեյսբուքով, ֆեյքերով։ ՊՈԱԿ-ը 500 հոգի, որ այլանդակությունները, վիրավորանքը գրում է, ամոթ է։ Ֆեյքերով, ֆեյսբուքով երկիր չես կարող ղեկավարել։ Երկրում այսօր ծայրահեղ վիճակ է բոլոր ոլորտներում, համաճարակը ձախողված է։ Որևիցե մեկը չփորձի ասել դիվիդենտ եմ հավաքում։ Գնացեք նայեք իրական կյանքը, նայեք Ծառուկյանը համաճարակի համար ինչ է արել»,-ասաց ԲՀԿ առաջնորդը հավելելով, որ երկրի համար բերել է 20 մլրդ դոլար, որ տնտեսական հեղափոխություն լինի. «Ասում է ժողովուրդ դուք աղքատ եք, պետք է գլխով հարուստ լինեք։ Դա ղեկավարի ասած է? Պայմաններ ստեղծեք, խոսք եք տվել»,-ասաց Ծառուկյանը։
Վերջինս ընդգծեց իր սկզբունքից հետ չի կանգնելու։ Ամեն ինչ երկրի համար արել է անշահախնդիր. «Ծառուկյանի վրա գործ եք հարուցել վախում եք? Էսօր ամբողջ երկրի զորքերն ուղարկել եք ճանապարհները փակելով, իշխանության գալիս ասում էիք անկախություն, ազատություն։ Ձեր էն ժամանակը 88 տոկոս կար, էսօր 7 տոկոս էլ չկա»,-ընդգծեց Գագիկ Ծառուկյանը։

Управлять страной с помощью Фейсбука и фейков не удастся - Гагик Царукян 06/16/2020 12:54 | Лента новостей
Лидер партии “Процветающая Армения” Гагик Царукян в ходе рассмотрения в парламенте вопроса о лишении его депутатской неприкосновенности заявил, что все это было начато после организации 5 июня заседания политсовета ППА.
По его словам, на этом заседании он представил реальное положение дел.
“Мы представляем наш народ не посредством Фейсбука, фейков и 500 работников ГНКО, которые получают деньги из госсредств. Прошу, чтобы парламент шагнул в реальную жизнь, а не жил Фейсбуком и фейками. С момента обещаний прошло два года. Народ выслушал, слушает, и все это ложь”, - сказал Царукян.
”Когда Пашинян пригласил, я подписал меморандум, изъявил желание оказать содействие по всем вопросам. С помощью Фейсбука и фейков управлять страной не удастся. В стране сегодня сложилась крайне тяжелая ситуация во всех сферах. Борьба с коронавирусом провалена. Пусть никто не пытается заявить, что я на этом зарабатываю дивиденды. Взгляните на реальную жизнь. Посмотрите, что сделал Царукян для борьбы с эпидемией”, - заявил лидер ППА, добавив, что принес для страны 20 млрд долларов для совершения экономической революций.
“Говорит, народ вы бедны. Вы должны быть умом богаты. Разве руководитель скажет такое. Создайте условия. Вы обещали”, - отметил Царукян.
Он подчеркнул, что не отступит от своего принципа и что делал все для страны бескорыстно.
“Завели на Царукяна дело и боитесь? Сегодня войска всей страны отправили перекрывать дороги. Когда шли к власти, заявляли независимость, свобода. В те ваши времена было 88%, сегодня и семи процентов нет”, - подчеркнул Гагик Царукян.