ԱԺ-ում ընթանում է Գագիկ Ծառուկյանին ազատությունից զրկելու թույլտվություն տալու հարցով քվեարկությունը 06/16/2020 17:40 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ պատգամավորներն այժմ քվեարկում են «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու հարցը։
Քվեարկությունը կավարտվի 17։50-ին։ Նշենք, որ քվեարկությանը չեն մասնակցելու «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները։ Հավելենք, որ քիչ առաջ Գագիկ Ծառուկյանը զրկվեց պատգամավորական անձեռնմխելիությունից։ Այժմ ԲՀԿ առաջնորդը գտնվում է ԱԱԾ-ում։ Այնտեղ են նաև խմբակցության պատգամավորները, կուսակցության անդամներն ու Գագիկ Ծառուկյանի աջակիցները։

В парламенте проходит голосование по ходатайству о даче согласия на арест Гагика Царукяна 06/16/2020 17:56 | Лента новостей
В парламенте в эти минуты проходит голосование по ходатайству о даче согласия на лишение лидера партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна свободы.Парламент Армении рассматривает ходатайство о даче согласия на арест Гагика ЦарукянаГолосование завершится в 17:50. Отметим, что в голосовании не приняли участие фракции “Процветающая Армения” и “Просвещенная Армения”.
Напомним, немногим ранее парламент Армении лишил Гагика Царукяна депутатской неприкосновенности. Лидер ППА в данный момент находится в Службе национальной безопасности. У здания СНБ находятся депутаты фракции, члены партии и сторонники Гагика Царукяна.