Արարատ Միրզոյանը ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստում անդրադարձել է Ադրբեջանի սադրիչ գործողություններին 06/15/2020   15:19  |  Մեկնաբանություն
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի հեռավար նիստին։ Արարատ Միրզոյանն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Մասնակցեցի ՀԱՊԿ ԽՎ Խորհրդի հեռավար նիստին։ Նիստի ընթացքում անդրադարձա համաճարակի պայմաններում Ադրբեջանի սադրիչ գործողություններին․
«Համավարակի դեմ պայքարը պետք է ժողովուրդների հաշտեցման հնարավորություն դառնա․ կարծում եմ՝ բոլորս համաձայն ենք ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի այս մտքի հետ։
Այնուամենայնիվ, չնայած ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի կոչին և համաշխարհային հումանիտար ճգնաժամին, որի դեմ մենք բոլորս պայքարում ենք՝ Ադրբեջանն այս օրերին չի հրաժարվում սադրանքների և խաղաղ բնակչության նկատմամբ կրակ բացելու իր քաղաքականությունից:
Նմանօրինակ գործողություններն անթույլատրելի են, և ես ակնկալում եմ դրանց դատապարտումը՝ տարածաշրջանում կայունություն պահպանման նպատակով»»,- գրել է Միրզոյանը:
20:16 11/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Մոհամադ Բաղեր Ղալիբաֆին
10:26 09/06/2020  |  ՄամուլԱրարատ Միրզոյանը սեփական թիմն է հավաքում. Այլ թիմերի հետ եւս կամուրջներ է գցել. «Հրապարակ»
14:16 04/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈրքան վնասակար է անլրջությունն ու ավելի թույլ գնահատումը, ավելի վնասակար է գույների անհարկի խտացումը.Արարատ Միրզոյան
20:29 03/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը ցավակցել է ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ Արմեն Խաչատրյանի մահվան կապակցությամբ
20:23 02/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրարատ Միրզոյանն, ընտանյոք հանդերձ, կորոնավիրուսի թեստ են հանձնել. պատասխանները բացասական են
10:45 02/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԼավ կլինի, որ այսօր երկար աշխատանքի տրամադրվենք. Արարատ Մրզոյան
12:20 26/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստորեն մեր քաղաքական գնահատականը բավարարել է ԼՀԿ-ին, դրա համար էլ վերադարձել են նիստերի դահլիճ. Միրզոյան
13:34 19/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկուշաբթի օրերն առողջապահական կազմակերպություններն ասում են, որ դիմակն օգնում է, երեքշաբթի օրերն ասում են՝ չէ, ոնց որ չի օգնում. Արարատ Միրզոյան

Мирзоян на заседании Совета ПА ОДКБ привлек внимание к провокационным действиям Азербайджана 06/15/2020   15:38  |  Лента новостей
Спикер Национального собрания Армении Арарат Мирзоян принял участие в заседании Совета ПА ОДКБ в режиме видеоконференции.Об этом Арарат Мирзоян написал на своей странице в Facebook.
“В ходе заседания коснулся провокационных действий Азербайджана в условиях пандемии. Борьба с пандемией должна стать возможностью для примирения народов: полагаю, все мы согласны с этой мыслью генерального секретаря ООН”, - сказал Мирзоян.
Тем не менее, как отметил спикер парламента Армении, несмотря на призыв генсека ООН и глобальный гуманитарный кризис, с которым все мы боремся, Азербайджан в эти дни не отказывается от провокаций и своей политики ведения огня по мирному населению.
“Подобного рода действия недопустимы, и я ожидаю их осуждение для поддержания стабильности в регионе”, - подчеркнул Арарат Мирзоян.
15:52 26/05/2020  |  Лента новостейГлавы МИД стран ОДКБ поддержали призыв генсека ООН объявить глобальное перемирие из-за пандемии
12:30 25/05/2020  |  Лента новостейЗограб Мнацаканян выступит с речью на заседании Совета глав МИД ОДКБ
17:33 27/02/2020  |  Лента новостейГенсек ОДКБ: альтернативы мирному урегулированию карабахского конфликта нет
13:10 27/02/2020  |  Лента новостейГлава Минобороны Армении обсудил с генсеком ОДКБ вопросы региональной безопасности
14:38 26/02/2020  |  Лента новостейНовый генсек ОДКБ посетит Армению
14:09 30/01/2020  |  Лента новостейСтраны ОДКБ отправят по 75 военнослужащих на парад Победы в Москве
16:48 20/01/2020  |  Лента новостейСергей Шойгу призвал совершенствовать силовой потенциал ОДКБ
17:27 04/12/2019  |  Лента новостейВ случае новой эскалации Азербайджан может стать удобным плацдармом для террористов - Пашинян