Նաիրա Զոհրաբյանն ավելի զուսպ պետք է լինի. շատ տարբեր ինֆորմացիաներ կարող են դուրս գալ նաև տիկին Զոհրաբյանին վերաբերվող. Ալեն Սիմոնյան 06/15/2020   14:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ իշխանությունը որևիցե մեկին ձերբակալելու քաղաքական որոշում չի կայացնում, ինչպես որոշում չի կայացնում կազմակերպություններից մեկի կողմից 30 մլրդ դրամի գումար պետբյուջեից պահել։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով այն պնդումներին, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ իրականացվող գործընթացը քաղաքական է։
«Նաիրա Զոհրաբյանն ավելի զուսպ պետք է լինի, որովհետև գործընթացի ընթացքում կարող են շատ տարբեր ինֆորմացիաներ դուրս գալ նաև տիկին Զոհրաբյանին վերաբերվող։ Տիկին Զոհրաբյանը և մեր մյուս գործընկերներն իրենց գնահատականների մեջ ավելի զուսպ պետք է լինեն, որովհետև ստացվում է այնպես, որ գնահատական է հնչում և մեկ էլ պարզվում է, որ իրականում այլ բան է տեղի ունեցել և մեր գործընկերները հայտնվում են մեղմ ասած ծիծաղելի վիճակում»,-ասաց Ալեն Սիմոնյանը։
Հարցին՝ ինչու հենց այս փուլում այդ գործերը ջրի երես դուրս եկան, ԱԺ փոխխոսնակն էլ նկատեց՝ իսկ ինչու՞ Գագիկ Ծառուկյանը հենց այս փուլում նման հայտարարություն արեց։ Ալեն Սիմոնյանն ասաց, որ թե՛ Գագիկ Ծառուկյանը, թե՛ մնացածները կարծում են, որ կարող են քաղաքական գործունեությամբ պատսպարվել քրեական այն գործերից, որոնք իրենց հետ կապված կան.«Նշված քրեական գործերը Պարոն Ծառուկյանի հայտարարության օրը չեն հարուցվել։ Ապացուցելու որևէ բան չկա»,-ասաց ԱԺ փոխխոսնակը։
Դիտարկմանը, որ դրանք հաջորդել են Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությանն այն մասին, որ կառավարությունը 100 տոկոսով պետք է փոխվի.
«Քրեական գործերը հարուցվել են շատ ավելի շուտ, քան պարոն Ծառուկյանը նույն այգում, որտեղ մինչ այդ հանդիպումներ էր ունենում, հայտարարություններ է արել կապված իշխանության 100 տոկոսանոց փոփոխության հետ։ Ժամանակագրությունը չի կարելի կեղծել. Դրանք թվեր են, որոնք ակնհայտ են։ Նույն այն փաստաթուղթը, որը երեկ շրջանառության մեջ է հայտնվել, իմ ունեցած տեղեկություններով դա շատ ավելի շուտ է գտնվել և մեկ այլ քրեական գործի շրջանակներով է դա ի հայտ եկել»,-ասաց Ալեն Սիմոնյանը։
17:56 06/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքական գործիչները մնում են քաղաքական գործիչներ, հանցագործությունները մնում են հանցագործություններ. Ալեն Սիմոնյան
15:06 04/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՉենք կարող մեզ խիստ կարանտին թույլ տալ. Ալեն Սիմոնյան
16:39 03/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք չէ փորձել իշխանությանը տարանջատել ՀՀ քաղաքացուց. Ալեն Սիմոնյան
12:45 30/05/2020  |  Քաղաքացիական իրավունքԵրևան քաղաքի դատարանը վերադարձրել է Ալեն Սիմոնյանի հայցադիմումը
13:13 29/05/2020  |  ՄեկնաբանությունՓաստաբանները և լրագրողները միշտ «խանգարել են» իշխանություններին, թե՝ ներկա, թե՝ նախորդ. Զոհրաբյան
09:33 28/05/2020  |  ՄամուլԱվելի վտանգավոր է, երբ իշխանությունն սկսում է հավատալ իր իսկ ձեւավորած այս կամ այն միֆին․ «Փաստ»
13:53 22/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄի՛ ջղայնացեք մեզ վրա. Ալեն Սիմոնյանը՝ համացանցում տարածված լուսանկարների մասին
19:06 20/05/2020  |  ՄեկնաբանությունԻմ կողմից երկու հայց է ներկայացվել դատարան. Դրանք արդեն ընդունվել են վարույթ. Ալեն Սիմոնյան

Уголовные дела были возбуждены до заявления Царукяна о необходимости смены правительства - Ален Симонян 06/15/2020   15:04  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении Ален Симонян заявил, что уголовные дела были возбуждены до того, как лидер партии "Процветающая Армения" Гагик Царукян выступил с критическими заявлениями в адрес властей.
"Уголовные дела были возбуждены гораздо раньше, до того, как господин Царукян в том же парке, где проводил до этого встречи и где выступил с заявлением о необходимости стопроцентной смены правительства. Хронологию нельзя изменить. Это цифры, которые очевидны. Тот документ (о предвыборных взятках ППА - ред.), который вчера появился(в сети - Прим.ред.) по имеющимся у меня сведениям, был обнаружен намного раньше и в рамках другого уголовного дела", - сказал Симонян в понедельник в беседе с журналистами.
Он также заявил, что власти Армении не принимают политических решений об аресте кого бы то ни было.
“Наира Зограбян должна быть более сдержанной, потому что в ходе процесса может появиться разного рода информация, касающаяся и госпожи Зограбян. Госпожа Зограбян и другие наши коллеги в своих оценках должны быть более сдержанными, потому что получается так, что звучат оценки, а потом выясняется, что в действительности имело место совершенно другое, и наши коллеги оказываются, мягко  говоря, в смехотворной ситуации”, - сказал Ален Симонян.
На вопрос о том, почему эти дела всплыли наружу именно на данном этапе, вице-спикер НС ответил встречным вопросом: "А почему Гагик Царукян именно на данном этапе выступил с подобным заявлением?"
"Как Гагику Царукяну, так и остальным кажется, что они могут прятаться от связанных с ними уголовных дел за политической деятельностью. Уголовные дела не были возбуждены в день заявления господина Царукяна. Доказывать тут нечего", - отметил вице-спикер НС.