Պետք է տեղորոշել այն շրջանակներին, որոնք մարդկանց շրջանում տարածում են, որ հիվանդությունը չկա. Փաշինյան 06/12/2020   11:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կորոնավիրուսով վարակված մոտ 7000 մարդ գտնվում է տնային հսկողության տակ, 1800 մարդ գտնվում է հիվանդանոցային հսկողության տակ։ Այս մասին այսօր կառավարության արտահերթ նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ առողջապահության փոխնախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«425 ծանր դեպք ունենք, 100 մարդ գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, 23 մարդու միացված է արհեստական շնչառական ապարատ»,-ասաց Անահիտ Ավանեսյանը։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ ամենօրյա ռեժիմով հրապարակվող աս թվերն ցույց են տալիս, թե ՀՀ-ում վերջին 7-ից 14 օրվա ընթացքում ինչպես են պահվել հակահամաճարակային կանոնները։
Վարչապետն ընդգծեց, որ պետք է արձանագրել ու տեղորոշել այն շրջանակներին, որոնք մարդկանց շրջանում տարածում են, որ հիվանդություն չկա, սուտ է, գոյություն չունի այդպիսի բան. «Կարծում եմ՝ սրանով զբաղվելու լուրջ մեխանիզմներ պետք է գտնենք և կարողանանք նաև տեղորոշել այդ մարդկանց, հասկանալ նրանց նպատակը, գործունեության շարժառիթները և կապերը։ Սա նույնպես կարող է որոշակի հետևություններ անելու տեղ թողնել։ Սրանով պետք է զբաղվեն նաև օպերատիվ հնարավորություններ ունեցող մեր մարմինները, որպեսզի կարողանանք եզրակացությունների գալ»,-ասաց վարչապետը։
19:04 11/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿան բարեկամ երկրներ, որոնք ուզում են աջակցություն ցուցաբերել Հայաստանին. Փաշինյան
18:49 11/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿան ուժեր, որոնք ոչ միայն պրոբլեմ չունեն, այլև կյանքը նրանց համար դարձել է ավելի լուսավոր կամ ավելի բարգավաճ. Փաշինյան

Пашинян заявил о необходимости определить круг COVID-диссидентов и разобраться в их целях 06/12/2020   11:41  |  Коронавирус
Порядка 700 человек с подтвержденным коронавирусом находятся под домашним наблюдением, а 1800 – под присмотром в больнице. Об этом сообщила заместитель министра здравоохранения Армении Анаит Ванесян.
“425 человек находятся в тяжелом состоянии, 100 – в крайне тяжелом, 23 пациента подключены к аппаратам искусственной вентиляции легких”, - сообщила Анаит Аванесян.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что публикуемые ежедневно цифры указывают на то, как соблюдались противоэпидемиологические правила в течение последних 7-14 дней.
По словам главы правительства, следует поручить определить круг лиц, которые внушают людям, что такой болезни нет, что это ложь, что ничего подобного не существует.
“Полагаю, надо найти серьезные механизмы для занятия этим. Мы должны суметь определить круг лиц, понять их цель, мотивы деятельности и связи. Это тоже может дать повод для определенных заключений. Этим должны также заняться наши органы, обладающие оперативными возможностями, чтобы мы смогли сделать выводы”, - сказал премьер.