Կորոնավիրուսից մահացած 13 անձանցից ամենաերիտասարդը 55-ամյա տղամարդ է, ամենատարեցը՝ 85-ամյա տղամարդ 06/12/2020 11:25 | Կորոնավիրուս
Հունիսի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 15281 դեպք, որոնցից 5639-ն` առողջացած, 258-ը` մահվան ելքով:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9298 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 77686 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 612 նոր դեպք և 173 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 61 (կին), 85 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 74(տղամարդ), 55(տղամարդ), 69 (կին), 83 (տղամարդ), 59 (կին), 71 (տղամարդ), 84 (տղամարդ), 76 (տղամարդ), 59 (տղամարդ) և 60 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

В Армении за истекшие сутки от коронавируса скончались 13 человек: Минздрав представил подробности 06/12/2020   11:57  |  Коронавирус
За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 13 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались женщина (61 год),мужчина(85 лет), мужчина(73 года), мужчина(74 года), мужчина(55 лет), женщина(69 лет), мужчина(83 года), женщина(59 лет), мужчина(71 год), мужчина(84 года), мужчина(76 лет), мужчина(59 лет) и женщина(60 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в ведомстве.
В Минздраве также проинформировали, что накануне скончались еще четверо пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Количество таких случаев 86.
За истекшие сутки в Армении коронавирус подтвердился у  612 человек, выздоровели 173 пациента.
По положению на утро пятницы, 12 июня, в Армении выявлен 15281 случай заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 258 пациентов, вылечились 5639 человек.