Կորոնավիրուսից մահացած ամենաերիտասարդ պացիենտը եղել է 58 տարեկան տղամարդ 06/11/2020 12:33 | Կորոնավիրուս
Հունիսի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 14669 դեպք, որոնցից 5466-ն` առողջացած, 245-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8876 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 75389 թեստավորում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 566 նոր դեպք և 240 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 78 (տղամարդ), 76 (կին), 86 (տղամարդ), 83 (կին), 71 (տղամարդ), 67 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 78 (կին), 67 (տղամարդ), 74 (տղամարդ), 86 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 58 (տղամարդ), 66 (կին), 81 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 60 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

За минувшие сутки в Армении от COVID-19 скончались 18 пациентов:Минздрав представил подробности 06/11/2020   12:41  |  Коронавирус
За минувшие сутки в Армении от коронавируса нового типа скончались 18 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
За истекшие сутки в Армении выявили  566 новых случаев заражения коронавирусом. Выздоровели 240 пациентов.
По положению на утро четверга, 11 июня, в Армении подтверждено 14669 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 245 пациентов, излечились 5466 человек. В целом было проведено 75389 тестов.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина (78 лет), женщина (76 лет), мужчина (86 лет), женщина (83 года), мужчина (71 год), мужчина (67 лет), мужчина (64 года), мужчина (71 год), женщина (78 лет), мужчина (67 лет), мужчина (74 года), мужчина (86 лет), мужчина (69 лет), мужчина (59 лет), женщина (66 лет), мужчина (81 год), мужчина (73 года), мужчина (60 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в ведомстве.
В Минздраве также сообщили, что накануне скончались еще 5 пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев  82.