Կորոնավիրուսից մահացածներից ամենաերիտասարդը 54-ամյա տղամարդ է 06/10/2020 11:10 | Կորոնավիրուս
Հունիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 14103 դեպք, որոնցից 5226-ն` առողջացած, 227-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8573 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 73156 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 428 նոր դեպք և 775 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 62 (կին), 54 (տղամարդ), 60 (կին), 58 (տղամարդ), 59 (կին), 66 (կին), 84 (տղամարդ), 93 (տղամարդ), 75 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 77 է»,-հայտնում են ԱՆ-ից։

За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 10 человек: Минздрав представил подробности 06/10/2020 11:30 | Коронавирус
За истекшие сутки в Армении от коронавируса скончались 10 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина (71 год), женщина (62 года), мужчина (54 года), женщина (60 лет), мужчина (58 лет), женщина (59 лет), женщина (66 лет), мужчина (84 года), мужчина (93 года), мужчина (75 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в ведомстве.
В Минздраве также сообщили, что накануне скончались еще три пациента с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 77.
За минувшие сутки в Армении коронавирус диагностирововали у 428 человек, выздоровели 775 пациентов.
По данные на утро среды, 10 июня, в Армении подтверждено 14103 случая заражения коронавирусов. От COVID-19 скончались 227 пациентов, излечились 5226 человек. Всего проведено 73156 тестов.