Հոգեվարքի մեջ գտնվող իշխանությունից ամեն տեսակի ստորություն կարելի է սպասել. Վանեցյան 06/09/2020 17:27 | Քաղաքական
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ իշխանությունը պատրաստվում է ձերբակալել եւ երկամսյա կալանքի սանկցիա ստանալ դատարանից՝ ԱԱԾ նախկին տնօրեն «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի հետ կապված։ Օրվա ավարտին զրուցել են Արթուր Վանեցյանի հետ եւ այդ կապակցությամբ հարցեր ուղղել։
-Պ-ն Վանեցյան, մենք տեղեկություն ունեինք, որ վարչապետի հանձնարարությամբ այսօր ձեզ պետք է «ցանկացած գնով ձերբակալեին», օրվա վերջն է արդեն, կասե՞ք ձեզ հետ որևէ քննչական գործողություն, կամ հրավեր՝ իրավապահ մարմիններ, եղե՞լ է:
-Ես այս պահին գրասենյակում եմ, ողջ օրվա ընթացքում եղել եմ այստեղ, բազմաթիվ հանդիպումներ եմ ունեցել համախոհներիս ու գործընկերներիս հետ: Ինչ վերաբերում է ձեր նշած տեղեկություններին, պիտի ասեմ, որ հոգեվարքի մեջ գտնվող իշխանությունից ամեն ինչ, ամեն տեսակի ստորություն կարելի է սպասել, բայց վստահեցնում եմ, որ բացի «առևանգելուց», այն էլ՝ ժամանակավոր, ինձ մեկուսացնելու ոչ մի եղանակ չկա: Խոսքն օրինական եղանակների մասին է: Համոզված եղեք՝ իմ նկատմամբ օրենքով նախատեսված որևէ գործողության, հետապնդման առիթ, պատճառ և հիմք չկա:
-Իսկ համախոհների ու գործընկերների հետ ի՞նչ եք քննարկում, քաղաքական բնույթի հարցե՞ր են, թե՞ իրավական:
-Այս պահին մեր օրակարգում մեկ հարց է՝ կառավարումը տապալած իշխանության հեռացումը: Ես այդ մասին արդեն խոսել եմ, ու մեզ ոչինչ, ոչ մի ճնշում, ոչ մի սպառնալիք հետ չի պահի այդ նպատակից: Այս օրերին իմ գլխավորած «Հայրենիք» կուսակցությունն ինտենսիվ խորհրդակցություններ է անցկացրել գործընկերների հետ, մենք ունենք համատեղ գործողությունների պլան, որի մանրամասների շուրջ կխոսենք մեկ-երկու օրից:

От находящейся в агонии власти можно ждать какой угодно подлости - Ванецян 06/09/2020   17:58  |  Лента новостей
Бывший директор Службы национальной безопасности(СНБ) Армении, председатель партии “Родина” Артур Ванецян прокомментировал публикации в СМИ о своем возможном задержании.
Ранее газета “Грапарак” со ссылкой на имеющиеся у нее сведения написало, что премьер-министр Никол Пашинян поручил под любым предлогом вызвать Ванецяна в СНБ, задержать, а затем, задействовав все рычаги давления на суд, получить санкцию на его арест сроком на 2 месяца.Пашинян поручил СНБ “обезвредить” Ванецяна - газета "Грапарак"Газета “Грапарак” к концу дня связалась с Артуром Ванецяном и в этой связи направила ему вопросы.
В частности, издание поинтересовалось у Ванецяна, вызывали ли его в правоохранительные органы и проводили ли с ним какие-либо следственные действия.
“Я в данный момент нахожусь в офисе. Весь день был здесь, провел множество встреч с соратниками и партнерами. Что касается указанной вами информации, то должен сказать, что от находящейся в агонии власти можно ждать какой угодно подлости. Но я заверяю, что каких-либо способов изолировать меня, кроме “похищения”, да и то временного, нет. Речь идет о законных способах. Убежден, что причин и оснований для проведения предусмотренного законом какого-либо действия в отношении меня, повода для преследования нет”, - заявил Ванецян.
Издание также расспросило Ванецяна о проводимых им обсуждениях с соратниками и партнерами.
“В данный момент у нас на повестке один вопрос – отстранение власти, провалившей управление. Я уже об этом говорил, и нас ничего, никакое давление, никакая угроза не заставят отступить от этой цели. В эти дни возглавляемая мной партия “Родина” интенсивно проводила совещания  с партнерами. У нас есть план совместных действий, детали которого обсудим в ближайшие два дня”, - отметил Артур Ванецян.