Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը կհետաձգվի 06/09/2020   10:39  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Կորոնավիրուսի նոր տեսակի համավարակով պայմանավորված` սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով հունիսի 9-ին նշանակված դատական նիստը, ըստ դատարանից ստացված տեղեկատվության, հետաձգվելու է։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը։
Հիշեցնենք, որ Սեյրան Օհանյանի պաշտպաններ Ինեսսա Պետրոսյանի և Կարեն Մեժլումյանի մոտ հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն։
17:32 29/05/2020  |  ՄեկնաբանությունՀետադարձ ուժի մասով ձեւակերպումը հատկապես թանկ արժե ու գործնական նշանակություն ունի. Արփինե Հովհաննիսյան

Сегодняшнее заседание суда по делу Роберта Кочаряна не состоится 06/09/2020 11:21 | Суд по делу второго президента РА
Запланированное на 9 июня очередное заседание суда по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников будет отложено. Об этом сообщает пресс-команда адвокатов Роберта Кочаряна.
"В связи с пандемией коронавируса нового типа назначенное на 9-е июня заседание по делу о предполагаемом свержении конституционного строя отложено, согласно поступившей из суда информации", - говорится в сообщении.
Напомним, у адвокатов Инессы Петросян и Карена Межлумяна, представляющих интересы бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна, диагностировали коронавирусную инфекцию.