Վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի նախագահի հետ 06/09/2020   16:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Ղրղզստանի նախագահը հետաքրքրվել է ՀՀ վարչապետի և նրա ընտանիքի անդամների առողջությամբ, մաղթել քաջառողջություն և հաջողություններ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը և Սոորոնբայ Ժեենբեկովը տեղեկատվություն են փոխանակել Հայաստանում և Ղրղզստանում կորոնավիրուսային համաճարակի հետ կապված իրավիճակի վերաբերյալ: Զրուցակիցները միմյանց ներկայացրել են համավարակի դեմ պայքարի միջոցառումները, ձեռնարկվող քայլերը և ձեռք բերված փորձը:
Կողմերը փոխանակվել են Հայրենական Մեծ պատերազմում Հաղթանակի 75-տարեդարձի կապակցությամբ այս տարվա հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայանալիք միջոցառումների շրջանակում զրուցելու ակնկալիքով:
15:58 09/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Նիկոլը կձերբակալի Ծառուկյանին, Վանեցյանին, Սերժ Սարգսյանին, նա այլընտրանք չունի». Հայկ Նահապետյան
12:16 09/06/2020  |  ՔաղաքականՓաշինյանն օրերս հանդիպել է Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին
11:48 09/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Մոսկվա
10:15 09/06/2020  |  ՄամուլՓաշինյանը մենակ է. Ծառուկյանը մտնում է առճակատման դաշտ. «Իրատես»
09:36 09/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանության համազգեստը յուրաքանչյուր քաղաքացու մոտ պետք է պատկառանքի զգացում առաջացնի. Փաշինյան
09:31 09/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկու տարին բավարար ժամանակ էր, որ ԱԱԾ բոլոր աշխատակիցները դիրքավորվեն. Փաշինյան

Пашинян переговорил по телефону с президентом Кыргызстана 06/09/2020   16:57  |  Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Кыргызской Республики Сооронбаем Жээнбековым по инициативе последнего. Об этом во вторник сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
Президент Кыргызстана поинтересовался состоянием здоровья премьер-министра Республики Армения и членов его семьи, пожелал им крепкого здоровья и успехов.
В ходе телефонного разговора Никол Пашинян и Сооронбай Жээнбеков обменялись информацией о сложившейся в результате эпидемии коронавируса ситуации в Армении и Кыргызстане. Собеседники представили друг другу принятые для борьбы с инфекцией меры, предпринятые шаги и накопленный опыт.
Стороны двусторонне выразили надежду на беседу в рамках мероприятий по случаю 75-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне, которые пройдут в Москве 24 июня текущего года.