Կորոնավիրուսից մահացածներից ամենաերիտասարդը 46-ամյա տղամարդ է 06/09/2020 11:58 | Կորոնավիրուս
Հունիսի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 13675 դեպք, որոնցից 4451-ն` առողջացած, 217-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8933 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 71405 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 350 նոր դեպք և 352 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 83 (կին), 61 (տղամարդ), 75 (կին), 46 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 79 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 6 человек: Минздрав представил подробности 06/09/2020 11:59 | Коронавирус
За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались шесть человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались женщина (83 года), мужчина (61 год), женщина (75 лет), мужчина (46 лет), мужчина (59 лет), мужчина (79 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в ведомстве.
Накануне скончались еще два человека с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 74.
За истекшие сутки коронавирус подтвердился у 350 человек, выздоровели 352 пациента.
К этому моменту в Армении выявлено 13675 случаев заражения коронавирусом. 4451 человек выздоровел. Фактически на лечении находятся 8933 пациента. 217 пациентов скончались. Проведено 71405 тестов.