«Նիկոլը կձերբակալի Ծառուկյանին, Վանեցյանին, Սերժ Սարգսյանին, նա այլընտրանք չունի». Հայկ Նահապետյան 06/09/2020 15:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքական հեղինակավոր բոլոր ուժերը պետք է համախմբվեն։ Կառավարման ոլորտում այս որակի ձախողումներ թույլ տված իշխանությունների դեմ երկրորդ կարծիք չկա,- այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում ասել է ռազմական փորձագետ Հայկ Նահապետյանը։
Անդրադառնալով երկրում վերջին օրերի լարված ներքաղաքական իրադարձություններին՝ պարոն Նահապետյանը նկատել է. «Ասեմ ավելին՝ եթե օր առաջ այդ միավորումը տեղի չունենա, որովհետև Փաշինյան Նիկոլն իր քայլերն արդեն հաշվարկել է և նրան այս պահին հետ են պահում միայն ներքին վախերը, ապա նա սկսելու է առաջին հերթին վարկաբեկել քաղաքական ռեսուրսներին տիրապետող ուժերին, այնուհետև մասսայական ձերբակալությունները։ Նա կձերբակալի Ծառուկյանին, Վանեցյանին, Սերժ Սարգսյանին, որովհետև այս պահին նա այլևս որևէ այլընտրանք չունի»։

Никол Пашинян арестует Царукяна, Ванецяна, Сержа Саргсяна, иной альтернативы у него нет - эксперт 06/09/2020   17:15  |  Лента новостей
Все авторитетные политические силы должны объединиться. Об этом заявил на пресс-конференции во вторник, 9 июня, военный эксперт Айк Наапетян.
По его словам, "иного мнения о властях, допустивших провалы такого качества в сфере управления, быть не может".
Коснувшись последних внутриполитических событий в стране, Наапетян отметил: “Если скорейшая консолидация не состоится, так как Пашинян Никол уже просчитал свои шаги, и его в данный момент удерживают только внутренние страхи, то он  в первую очередь примется за дискредитацию сил, обладающих политическим ресурсом, а затем - за массовые аресты. Он арестует Царукяна, Ванецяна, Сержа Саргсяна, потому что иной альтернативы у него уже нет”.