Վարչապետի խոսնակն արձագանքել է կառավարական առանձնատան անվտանգությունն ուժեղացնելու մասին լուրերին 06/08/2020 11:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ համացանցում տեղեկություններ տարածվեցին այն մասին, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կեցավայրի շուրջ Ոստիկանական ուժերի համախմբում է տեղի ունենում, և որ Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով երեկոյան ուժեղացրել են կառավարական առանձնատների հսկողությունը, պետական հսկողության լրացուցիչ ուժեր են բերվել նշված տարածք։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը հերքեց վերոհիշյալ տեղեկությունը հավելելով, որ ինֆորմացիան չի համապատասխանում իրականությանը՝ միաժամանակ նշելով, որ վարչապետն իր ընտանիքի հետ շարունակում է մեկուսացած մնալ կառավարական առանձնատանը։
Նշենք, որ «Հրապարակի» տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով երեկ երեկոյան ուժեղացրել են կառավարական առանձնատների հսկողությունը, պետական հսկողության լրացուցիչ ուժեր են բերվել նշված տարածք։ «Կարելի է երկու ենթադրություն անել՝ կամ Նիկոլ Փաշինյանն ինչ-որ անհանգստություն ունի քաղաքական զարգացումների հետ կապված եւ կոնկրետ իր անձի անվտանգության առումով, կամ՝ առաջիկայում ինչ-որ քայլեր է որոշել ձեռնարկել եւ կարծում է, որ դրանք հակահարվածի կարժանանան, ուստի նախապես ուժեղացնում է իր անձնական պահպանությունը»,- գրել է սկզբնաղբյուրը։

Пресс-секретарь Пашиняна отреагировала на публикации об усилении охраны правительственной резиденции 06/08/2020 12:06 | Лента новостей
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворкян отреагировала на появившиеся накануне в соцсети сведения об усилении охраны резиденции главы правительства и стягивании дополнительных сил туда.
В беседе с корреспондентом “ФактИнфо” пресс-секретарь премьера заявила, что эта информация не соответствует действительности. В то же время она указала, что премьер со своей семьей продолжает оставаться в изоляции в правительственной резиденции.
Отметим, по сведениям издания “Грапарак”, по поручению Никола Пашиняна вечером была усилена охрана правительственной резиденции, были стянуты дополнительные силы госохраны.
“Можно сделать два предположения: либо Никол Пашинян обеспокоен в связи с развитием каких-то политических событий и конкретно своей личной безопасностью, либо решил в ближайшее время предпринять какие-то шаги и считает, что они удостоятся контрудара, поэтому заранее усиливает свою личную охрану”, - писал первоисточник.