Կիև-Երևան-Կիև տարհանման հինգերորդ չվերթով փոխադրվել է 275 ուղևոր 06/08/2020 17:35 | ԼՐԱՀՈՍ
SkyUp ավիաընկերության հինգերորդ տարհանման չվեչթով Հայաստանից Ուկրաինա 182 ուղեւոր է ժամանել, իսկ 93 ուղեւոր նույն չվերթով մեկնել է Կիեւից, հայտնում է AnalitikaUA.net-ը:
Ինչպես պարբերականին հայտնել են ՀՀ-ում Ուկրաինայի դեսպանատանը, Երեւանից Կիեւ չվերթով 182 ուղեւոր է թռել, որից 65-ն Ուկրաինայի քաղաքացիներ են, ինչպես նաեւ՝ ՀՀ 115 քաղաքացի եւ Մոլդովայի 2 քաղաքացի, ովքեր Ուկրաինա մուտք գործելու իրավունք ունեն:
Ուղեւորներն անցել են ջերմաստիճանի ստուգման ընթացակարգը. ժամանածների շրջանում բարձր ջերմաստիճանով կամ ինքնազգացողության հետ կապված բողոքներ ունեցողներ չեն եղել: Կարանտինն անցնելու համար չվերթի ուղեւորներն ընտրել են ինքնամեկուսացումը՝ «Дій вдома» հավելվածի օգնությամբ:
Առցանց պարբերականը հայտնում է, որ հունիսի 3-ից 15-ն ուկրաինական ավիաընկերություններն ավելի քան 30 տարհանման չվերթ կիրականացնեն տարբեր երկրներից Ուկրաինայի քաղաքացիների վերադարձի կազմակերպման շրջանակներում: Դրանք կիրականացնեն МАУ եւ SkyUp ընկերությունները:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ մայիսի 18-ին Հայաստանից Ուկրաինա տարհանման չորրորդ թռիչքով 76 ուղեւոր է տեղափոխվել, մինչ այդ երրորդ չվերթով՝ մայիսի 10-ին, ժամանել էր 80 ուղեւոր:
Պարբերականը նաեւ հիշեցնում է, որ ուկրաինական SkyUp ավիաընկերությունն ապրիլի 28-ին իրականացրել էր Կիեւ-Երեւան-Կիեւ չարտերային չվերթը, որը երկու երկրների մոտ 300 քաղաքացու էր տեղափոխել: Թռիչքի բոլոր ծախսերը հոգացել է «Ուկրաինայի հայերի միություն» կազմակերպությունը՝ Վիլեն Շատվորյանի գլխավորությամբ:
Ուկրաինական ավիաընկերությունն առաջին չվերթը Երեւանից իրականացրել էր մարտի 25-ին: Այդ ժամանակ տեղափոխվեց 92 մարդ՝ Ուկրաինայի եւ ՀՀ քաղաքացիներ, ովքեր բնակության թույլտվություն ունեն Ուկրաինայում: Նշվում էր, որ չվերթը կայացել է Հայաստանում Ուկրաինայի դեսպան Իվան Կուլեբայի եւ ուկրաինացի դիվանագետների ջանքերի շնորհիվ:

Состоялся пятый эвакуационный авиарейс Киев-Ереван-Киев 06/08/2020   17:45  |  Лента новостей
7 июня — эвакуационным рейсом авиакомпании SkyUp из Армении в Украину прибыло 182 пассажира, а из Киева тем же рейсом отбыло 93 пассажира. Об этом сообщает AnalitikaUA.net.
Как сообщили изданию в Посольстве Украины в Армении, рейсом из Еревана в Киев вылетели 182 пассажира, из них 65 граждане Украины, а также имеющие право въезда на территорию Украины 115 граждан Армении и 2 гражданина Молдовы.
Пассажиры прошли процедуру температурного скрининга, лиц с повышенной температурой или жалобами на самочувствие среди прибывших не обнаружили. Для прохождения карантина пассажиры рейса выбрали самоизоляцию с помощью приложения «Дій вдома».
Интернет-издание сообщает, что с 3 до 15 июня украинские авиакомпании выполнят более 30 эвакуационных рейсов для вывоза граждан Украины домой из разных стран. Их будут осуществлять компании МАУ и SkyUp.
Ранее сообщалось, что 18 мая четвертым эвакуационным рейсом из Армении в Украину доставлено 76 пассажиров, до этого третьим рейсом – 10 мая прибыло 80 авиапассажиров.
Издание напоминает также, что украинская авиакомпания SkyUp 28 апреля осуществила чартерный рейс Киев-Ереван-Киев, который доставил около 300 граждан обеих стран. Все затраты за перелёт взяла на себя организация «Союз армян Украины» во главе с председателем Виленом Шатворяном.
Первый рейс из Еревана украинская авиакомпания осуществила 25 марта, тогда вылетели в Киев 92 человека — граждане Украины и граждане Армении, которые имеют вид на жительство в Украине. Отмечалось, что рейс состоялся благодаря усилиям Посла Украины в Армении Ивана Кулебы и украинских дипломатов.
16:06 08/06/2020  |  Международные новостиК родственникам, на работу и лечение: россиянам разрешили выезжать за границу