Բռնի ուժով բերման ենթարկված քաղաքացու նկատմամբ վարչական վարույթ է հարուցվել 06/05/2020   14:39  |  Վարչական իրավունք
Քաղաքացին տարվել է ոստիկանություն՝ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի՝ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելու հիմքով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ոստիկանությունից՝ անդրադառնալով դիմակ չկրելու համար բերման ենթարկված քաղաքացու վերաբերյալ հրապարակումներին։
Հիշեցնենք, որ ակտիվիստ Մանուել Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել էր տեսանյութ առ այն, թե ինչպես են ոստիկանները քաղաքացուն բերման ենթարկում դիմակ չկրելու համար։ Տեսանյութում երեւում է, թե ինչպես են մի քանի ոստիկան քաղաքացուն «փռել ասֆալտին»։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքել է՝ նշելով, որ Ոստիկանությունը ուժային կառույց է, եւ սահմանված կանոնների նկատմամբ բացահայտ արհամարհանք ցույց տվողների նկատմամբ, օրենքով սահմանված կարգով կարող է եւ պե՛տք է ուժ կիրառի։ Ավելին՝ նա հայտնել է, որ դա իր և հանրության պահանջն է ոստիկանությունից։
14:24 05/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՄարդկանց իրար դեմ հանելով համավարակը չի նահանջելու. Թեհմինա Վարդանյան
14:12 05/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ-ը խնդրում է հեռացնել Փաշինյանի կողմից հրապարակած աղջկա լուսանկարները
14:09 05/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը նոր նշանակումներ է արել
13:55 05/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը ուժային կառույց է, կարող է եւ պե՛տք է ուժ կիրառի․ Փաշինյան
13:35 05/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր պաշտոնանկություն՝ Նիկոլ Փաշնյանի որոշմամբ
13:28 05/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵղել է դեպք, երբ քաղաքացին փորձել է նկարել մեկ այլ քաղաքացու և նրան ծեծել են. Գորգիսյան
13:24 05/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՈ՞վ է թույլ տվել վարչապետին թիրախավորել, ծաղրել ու ծանակել կանանց ու աղջիկներն. Զարուհի Հովհաննիսյան

В Полиции назвали основания привода мужчины в отдел 06/05/2020   14:52  |  Административное право
Гражданин был доставлен в Полицию за невыполнение законного требования сотрудника Полиции(ст. 182 Кодекса об административных правонарушениях). Об этом “ФактИнфо” сообщили в Полиции, комментируя публикации об инциденте с приводом мужчины в отдел за отказ от ношения маски.
Напомним, активист Мануел Манукян на своей странице в Facebook опубликовал видеокадры, согласно которым полицейские пытаются подвергнуть мужчину приводу за отказ надеть маску. На видео видно, как несколько стражей порядка "уложили на асфальт” мужчину.
На инцидент отреагировал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Глава правительства отметил, что Полиция является силовой структурой, и в отношении лиц, откровенно игнорирующих установленные правила, может и должна в соответствии с законом применять силу.
”Это мое требование к Полиции. Это также общественное требование к Полиции", - сказал Пашинян.
13:51 05/06/2020  |  КомментарийПравозащитница Зара Ованнисян обрушилась с критикой на Пашиняна из-за публикации фото молодой девушки