Մահացել է ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ Արմեն Խաչատրյանը 06/03/2020   17:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
63 տարեկան հասակում այսօր կյանքից հեռացել է Բելառուսում Հայաստանի Հանրապետության  արտակարգ և լիազոր նախկին դեսպան, ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ Արմեն Խաչատրյանը։ Տեղեկատվությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
Արմեն Խաչատրյանը 1999թ եղել է ԱԺ պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, 1999-2003թթ եղել է ԱԺ նախագահ, ՀՀ անվտանգության  խորհրդի անդամ, ԱՊՀ մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի անդամ։
Խաչատրյանը եղել է նաև Ուկրաինայում, Մոլդովայում, Բելառուսի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան, ԱՊՀ կանոնադրական և այլ մարմիններում ՝ ՀՀ մշտական լիազոր ներկայացուցիչ։

Ушел из жизни бывший спикер парламента Армении Армен Хачатрян 06/03/2020   18:02  |  Лента новостей
В возрасте 63 лет скончался бывший председатель Национального Собрания Армении, экс-посол РА в Беларуси Армен Хачатрян. Эту информацию в беседе с “ФактИнфо” подтвердила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
Армен Хачатрян был депутатом парламенте в 1999 году, председателем постоянной комиссии по внешним связям. В 1999-2003гг. занимал пост спикера парламента Армении, был членом Совета безопасности РА, членом Совета межпарламентской ассамблеи государств-участников СНГ.
Хачатрян был Чрезвычайным и Полномочным послом Армении в Украине, Молдове, Беларуси, постоянным представителем в уставных и других органах СНГ.