Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ 06/02/2020   12:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
ՀՀ վարչապետը և Բելառուսի նախագահը մտքեր են փոխանակել կորոնավիրուսային համաճարակի և այդ ուղղությամբ պայքարի միջոցառումների վերաբերյալ: Զրուցակիցները միմյանց ներկայացրել են իրենց երկրներում տիրող իրավիճակը, փոխանակվել ձեռնարկված քայլերի և ձեռք բերված փորձի մասին տեղեկատվությամբ:
Զրույցի վերջում նախագահ Լուկաշենկոն շուտափույթ ապաքինում է մաղթել վարչապետ Փաշինյանին և նրա ընտանիքին՝ հույս հայտնելով, որ շուտով հնարավոր կլինի հաղթահարել կորոնավիրուսային համաճարակը և, ինչպես նախկինում, դեմ առ դեմ հանդիպում ունենալ:
12:07 02/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի վարչապետին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ

Пашинян и Лукашенко переговорили по телефону 06/02/2020 12:34 | Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Беларуси Александром Лукашенко по инициативе последнего. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
Премьер-министр Республики Армения и президент Беларуси обменялись мнениями об эпидемии коронавируса и мерах по борьбе с ней. Собеседники представили друг другу ситуацию в своих странах, обменялись информацией о предпринятых шагах и накопленном опыте.
В конце беседы президент Лукашенко пожелал премьер-министру Пашиняну и его семье скорейшего выздоровления, выразив надежду, что в скором времени удастся преодолеть эпидемию коронавируса и, как и прежде, встретиться лицом к лицу.