Կորոնավիրուսից մահացած 19 քաղաքացիներից ամենաերիտասարդը 50-ամյա կին է 06/02/2020 11:15 | Կորոնավիրուս
Հունիսի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 10009 դեպք, որոնցից 3427-ն` առողջացած, 158-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6368 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 59917 թեստավորում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 517 նոր դեպք և 25 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 81 (կին), 80 (տղամարդ), 53 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 80(տղամարդ), 82 (տղամարդ), 50 (կին), 75 (տղամարդ), 58 (տղամարդ), 74 (կին), 69 (տղամարդ), 57 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 86 (կին), 63 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 60 (կին), 75 (տղամարդ), 61 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտնի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 56 է»,-հայտնում են ԱՆ-ից։

В Армении за истекшие сутки от коронавируса скончались 19 пациентов: Минздрав представил подробности 06/02/2020   11:27  |  Коронавирус
За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 19 человек.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что пациентам было 81 год (женщина), 80 лет (мужчина), 53 года (мужчина), 64 года (мужчина), 80 лет (мужчина), 82 года (мужчина), 50 лет (женщина), 75 лет (мужчина), 58 лет (мужчина), 74 года (женщина), 69 лет (мужчина), 57 лет (мужчина), 79 лет (мужчина), 86 лет (женщина), 63 года (мужчина), 69 лет (мужчина), 60 лет (женщина), 75 лет (мужчина), 61 год (женщина). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве также проинформировали, что за истекшие сутки скончался еще один пациент с подтвержденным коронавирусом, но смерть наступила от другой болезни. Всего таких случаев 56.
В Минздраве сообщили, за минувшие сутки коронавирус выявили у 517 человек, выздоровели 25 пациентов.
По данным на утро вторника, 2 июня, в Армении подтверждено 10009 случаев заражения коронавирусом. Фактически на лечении находятся 6368 пациентов.  От COVID-19 скончались 158 пациентов, вылечились 3427 человек. Всего проведено 59917 тестов.