Միքայել Մինասյանի տեսանյութն ուղարկվել է ԱԱԾ՝ դրանում նշվող հանգամանքները ստուգելու հանձնարարությամբ 06/01/2020 13:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միայել Մինասյանի «Ստի վերջը» խորագրող վերջին տեսանյութը ՀՀ գլխավոր դատախազության մշտադիտարկմամբ արդյունքում արձանագրվել է և ուղարկվել է ԱԱԾ՝ դրանում նշվող հանգամանքները ստուգելու հանձնարարությամբ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ Միքայել Մինասյանն անդրադարձել էր զենքի ապօրինի գնման գործընթացին։
«Նիկոլ Փաշինյանը ներքաշել է ծխախոտից և ադամանդից հետո Հայաստանը՝ միջազգային զենքի առևտրի սև շուկա»,- ասել էր Մինասյանը։

Видеоролик Микаела Минасяна направили в СНБ для проверки указанных в нем обстоятельств 06/01/2020   13:22  |  Лента новостей
Генеральная прокуратура Армении направила последний видеоматериал под заголовком “Конец лжи” бывшего посла Армении в Ватикане Микаела Минасяна  в Службу национальной безопасности с поручение о проверке указанных в них обстоятельств. Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщил советник генпрокурора по линии СМИ Гор Абрамян.
Напомним, Микаел Минасян ранее коснулся незаконного процесса приобретения оружия.
“Никол Пашинян после табака и бриллиантов втянул Армению на черный рынок международной торговли оружием”, - заявил Минасян.