ՀՀ մարզերում վնասվել են «Յուքոմ»-ի օպտիկական մալուխները, իսկ գլխավոր տնօրենը հրավիրվել է 6-րդ վարչություն 05/29/2020   11:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Յուքոմի»-ի շուրջ հետաքրքիր զարգացումները շարունակվում են։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով ՀՀ մի քանի մարզերում վնասվել են «Յուքոմ» ընկերությանը պատկանող օպտիկական մալուխները։
Հետաքրքիրն այն է, որ հանրապետության բոլոր երեք բջջային օպերատորները կայանները մարզերում միմյանց հարեւանությամբ են գտնվում, սակայն վնասվում, հափշտակում են հենց Յուքոմի մալուխները։ Ճիշտ է, դրանք շատ արագ վերականգնվել են, սակայն երեւույթը մի շարք հարցեր է առաջացնում՝ թիրախային վնասումների պատճառով անբարենպաստ պայմաններ են ստեղծվում մրցակցային դաշտում գործող երեք օպերատորներից մեկի համար՝ պարբերաբար խափանելով նրա աշխատանքը։
Իրավապահ մարմինները չեն կարողանում ապահովել բջջային օպերատորներից կոնկրետ մեկին՝ ապօրինի ոտնձգություններից, ինչը նշանակում է, որ այդ գործողություններն արվում են նրանց «հովանավորությամբ» կամ էլ հանցավոր անգործության հետեւանքով։
«Փաստինֆո»-ն տեղեկություններով՝ մալուխների հափշտակության դեպքերի մասին ոստիկանությունում հաղորդումներ ստացվել են, սակայն բացահայտումներ չկան։
Մեզ հաջողվեց պարզել, որ օրերս Յուքոմի գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը հրավիրվել է 6-րդ վարչություն, սակայն հափշտակությունների թեման չի քննարկվել։ Այն առավելապես ուղղված է եղել նորանշանակ տնօրենին վախեցնելուն, թե նրա նշանակումն ապօրինի է։
09:25 22/05/2020  |  Մամուլ«Յուքոմի» «մահվան մասին լուրերը չափազանցված են». «Փաստ»
10:02 20/05/2020  |  ՄամուլԻ՞նչ է լինելու Խաչատրյանների «Յուքոմ»-ի եւ Մանվել Գրիգորյանի ունեցվածքի պարագայում. Թեժ քննարկումներ «Ժողովուրդ»
12:23 19/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏՄՊՊՀ-ն կարճել է «ՎԵՈՆ Արմենիա» եւ «Յուքոմ» ՓԲԸ-ների համակենտրոնացման մասին վարույթը
14:40 18/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի գործատուների միությանը անհանգստություն է հայտնել Ucom ընկերության և ղեկավարության շուրջ կատարվող իրադարձությունների մասով
16:11 13/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍUcom-ի նորանշանակ տնօրենի փաստաբանը բողոքարկել է ԱԱԾ գործողությունները
13:24 13/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհայտ անձինք շարքից դուրս են հանել Ucom-ի բջջային կայանն Արմավիրում
08:43 08/05/2020  |  ՄամուլԽաչատրյանները մեսիջ են ուղարկել. «Դուք ի՞նչ է, մեզ լրիվ հիմարի տեղ եք դրե՞լ»․ «Իրատես»

В областях повреждены оптоволоконные кабели Ucom, а гендиректора вызвали в шестое управление 05/29/2020   11:44  |  Лента новостей
Вокруг телекоммуникационной компании Ucom в Армении продолжают разворачиваться интересные процессы. По сведениям "ФактИнфо", в ряде областей повреждены оптоволоконные кабели, принадлежащие компании.
Примечательно то, что станции всех трех сотовых операторов республики в областях расположены по соседству, однако повреждаются и похищают именно кабели Ucom. Правда, их быстро восстановили, однако само явление вызывает ряд вопросов: из-за периодического сбоя в работе создаются неблагоприятные условия для одного из действующих на конкурентном поле операторов.
Правоохранительные органы не могут оградить конкретно одного из сотовых оепраторов от незаконных посягательств, что означает, что эти действия проворачиваются при их "покровительстве" или же вследствие преступного бездействия.
По сведениям "ФактИнфо", в Полицию поступили сообщения о случаях кражи кабелей, однако они раскрыты.
Агентству удалось выяснить, что на днях генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян был вызван в шестое управление, однако тема хищений не обсуждалась. Это преимущественно было нацелено на запугивание нового директора тем, что его назначение было незаконным.
18:15 05/03/2020  |  Лента новостейUcom предлагает в х2 раза больше интернета на 2 года при покупке любого смартфона