Կորոնավիրուսից մահացել է 4 տղամարդ և 3 կին. Մահացածներից 56-ամյա կինն ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ չի ունեցել 05/29/2020 11:08 | Կորոնավիրուս
Մայիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 8676 դեպք, որոնցից 3297-ն` առողջացած, 120-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5214 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 56042 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 460 նոր դեպք և 10 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 42 (կին), 59 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 65 (կին), 64 (տղամարդ), 56 (կին) տարեկան: Վերջինից բացի, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 45 է»,-հայտնում են ԱՆ-ից:

Скончавшаяся накануне от коронавируса 56-летняя женщина не страдала хроническими заболеваниями – Минздрав Армении 05/29/2020   11:22  |  Коронавирус
За минувшие сутки Армении от коронавируса скончались четверо мужчин и трое женщин. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что пациентам было 72 года (мужчина), 42 года (женщина), 59 лет (мужчина), 66 лет(мужчина), 65 лет(женщина), 64 года(мужчина) и 56 лет(женщина). Кроме последней, у всех остальных были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении ведомства.
За минувшие сутки скочнался еще один пациент с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от другой болезни. Всего таких случаев 45.
За истекшие сутки в Армении выявлено 460 новых случаев заражения коронавирусом, 10 пациентов выздоровели.
Всего на данный момент в Армении подтверждено 8676 случаев заражения коронавирусом, 3297 пациентов выздоровели.
Фактически лечение проходят 5214 пациентов. Все проведено 56042 теста.
По последним данным, от COVID-19 скончались 120 человек.
18:10 28/05/2020Россия предложила ВОЗ восемь вакцин от нового коронавируса - РИА Новости
17:19 28/05/2020  |  Лента новостейЗастрявшие на КПП "Верхний Ларс" граждане направляются в Армению на трех автобусах - Генконсульство